Radni czytali najmłodszym w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

cala polska czyta dzieciom
Radni czytali najmłodszym w raciborskiej bibliotece

Paweł Klima, Szymon Bolik i Krzysztof Bajerski przeczytali bajkę „Moje – nie moje” Liliany Bardijewskiej.

W ramach XXIII Tygodnia Czytania Dzieciom, corocznego wydarzenia organizowanego przez Fundację ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu gościła wyjątkowych gości. 4 czerwca w Eurece, czyli oddziale dziecięcym i młodzieżowym, radni powiatu raciborskiego – Paweł Klima, Szymon Bolik i Krzysztof Bajerski – wcielili się w role lektorów, przenosząc najmłodszych w świat literatury. Dzięki takim inicjatywom najmłodsi mogą odkrywać magiczny świat książek i rozwijać pasję do literatury.

- reklama -

Wizyta radnych w bibliotece była pełna literackich niespodzianek. Z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem odczytali oni bajkę „Moje – nie moje” autorstwa Liliany Bardijewskiej, laureatki Grand Prix VI Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Bajka opowiadająca o tym, że pozory mylą, a prawdziwe dobro często skrywa się pod skromną powierzchownością, wywołała wiele emocji wśród młodych słuchaczy – uczniów klas I i III Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Dzieci z wielką chęcią wzięły udział w dyskusji na temat uczuć, jakie wzbudziła w nich opowieść. Spotkanie nie zakończyło się jednak na czytaniu – radni zaprosili młodych czytelników do zabawy „Czyje to piórko?”, co przyniosło wiele radości i uśmiechów.

Na zakończenie spotkania Paweł Klima, Szymon Bolik i Krzysztof Bajerski podzielili się wspomnieniami o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa, zachęcając tym samym dzieci do częstego odwiedzania biblioteki w Raciborzu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj