Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

10-12 sierpnia: Konwent miłośników gier i fantastyki NERD 2018

10 sierpnia 2018 - 12 sierpnia 2018

Racibórz: NERD 2018. Graj w zielone

Na konwent miłośników gier i fantastyki NERD 2018 zapraszają Grupa NERD, MiPBP w Raciborzu, Raciborski Klub Fantastyki „Bastion” oraz Zespół Szkół Społecznych RTO „Szkoła”.

Kolejny NERD odbędzie się 10-12 sierpnia, w raciborskim Społecznym Gimnazjum dla Dorosłych przy ul. Opawskiej 81 (dawny Budynek B Gimnazjum nr 5).

Tegoroczny NERD będzie już piątą edycją tego zlotu fanów gier bez prądu. Hasło „Graj w zielone!” nawiązuje do tradycji pierwszego raciborskiego konwentu – Goblikonu, który w tym roku urządził sobie przerwę.

Na NERDzie będzie można przede wszystkim zagrać – w planszówki, karcianki, gry towarzyskie oraz narracyjne i teatralne gry fabularne, czyli sesje RPG i larpy.

Przez cały czas trwania konwentu działać będzie gamesroom, czyli wypożyczalnia gier planszowych wraz z miejscem do grania. W sobotę odbędą się turnieje eliminacyjne do mistrzostw Polski i świata w grach Carcassone, ICECOOL oraz Wsiąść do Pociągu: Zjednoczone Królestwo. Wziąć będzie można udział również w pokazach gier figurkowych Warhammer 40.000 oraz Battletech, założyć gogle wirtualnej rzeczywistości czy wziąć udział w turnieju Magic: the Gathering.

Na NERDzie nie może zabraknąć gier fabularnych, czyli wspólnego tworzenia historii wraz z odgrywaniem ról. Zagrać będzie można w sesje takich systemów, jak Warhammer, Wolsung, Słowianie czy niedawno wydanej 7. edycji Zewu Cthulhu. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w larpach w klimacie weselnym, postapokaliptycznym czy osadzonym w Roswell 1963 roku.

Odbędzie się także szereg prelekcji na tematy związane z grami RPG (w tym prezentacja czwartej edycji Warhammera) oraz historią; zdobytą wiedzą będzie można się posłużyć w czasie konkursu historycznego. Na uczestników czekać będą również warsztaty improwizacji oraz kreatywności, a konwent zamknie ogólna dyskusja na tematy związane z fantastyką.

Koszt udziału w całej imprezie to 15 zł. Za sam piątek zapłacimy 5 zł, za sobotę – 10, w niedzielę natomiast wstęp będzie darmowy.

Program wydarzenia znajdziecie w załączniku poniżej.

Program NERD 2018 – tabela

Krótkie opisy każdej z atrakcji znajdziecie tutaj.

publ. /k/

Szczegóły

Start:
10 sierpnia 2018
Koniec:
12 sierpnia 2018
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Grupa NERD
Strona internetowa:
grupanerd.wordpress.com

Miejsce

Społeczne Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Opawska 81
Racibórz, śląskie Polska
+ Google Map

– reklama –