Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

„100 patriotów” – wystawa fotografii Pawła Okulowskiego 15 stycznia

15 stycznia 2019 17:00

wystawa Pawel Okulowski 100 patriotow

Wystawa, która jest wynikiem projektu realizowanego przez Pawła Okulowskiego przy wsparciu Anny Jegerskiej-Michalskiej, odbędzie się 15 stycznia na Zamku Piastowskim.

– „100 patriotów” – to tytuł wystawy fotografii Pawła Okulowskiego, której wernisaż odbędzie się we wtorek 15 stycznia w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. To pierwsze wydarzenie jakie organizujemy w ramach obchodów 10-lecia Agencji na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny – zachęca dyrektor Mariola Jakacka.

Autor wystawy sportretował współczesnych mieszkańców Powiatu Raciborskiego. – Muniek Staszczyk śpiewał, że „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Nie deptać flagi i nie pluć na godło”. Czy właśnie na miłości i szacunku polega patriotyzm? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwałem portretując i rozmawiając z ponad setką osób. Byli wśród nich bliscy, przyjaciele, znajomi oraz zupełnie obcy mi ludzie. Z twarzy każdego z nich można było odczytać niepowtarzalną historię. Usta każdego z nich miały do zaoferowania zupełnie inną opowieść. Tak właśnie powstał cykl „100 patriotów”. To opowieść o ludziach, którzy nie mówią wzniośle. To opowieść o nas zwykłych, o tych, którzy nade wszystko postanowili zostać – na dobre i na złe – by mieszkać w Polsce, by mieszkać tu… – opowiada Paweł Okulowski, autor wystawy.

/oprac. kc/

Szczegóły

Data:
15 stycznia 2019
Czas:
17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –