Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

15 września: V Wodzisławska Noc Teatrów

15 września 2018

Wodzisław Śląski: V Wodzisławska Noc Teatrów

Już po raz piąty, w scenerii wodzisławskiej Starówki odbędzie się prawdziwy teatralny maraton. Wstęp na wszystkie spektakle, jak co roku, będzie całkowicie bezpłatny.

15 września, w centrum Wodzisławia Śląskiego wystawione zostaną dwie sztuki w reżyserii Bartłomieja Miernika. Zobaczymy spektakl „Bień – 1920”, który powstał na bazie liczących prawie sto lat listów dwojga młodych ludzi. Są to zachowane w całości listy, słane z frontu polsko-bolszewickiej wojny w 1920 roku przez żołnierza ochotnika, dwudziestoletniego Adama Bienia z Ossali, do osiemnastoletniej Zosi z Sandomierza oraz jej listy do niego. W finale zaś zobaczymy „Kijów, Aleppo”, przedstawienie skonstruowane ze wspomnień młodych ludzi – Ukrainki i Syryjczyka, które zostały zebrane w scenariusz, a następnie przez nich samych zagrane.

Ciekawa i piękna opowieść „Momo” w wykonaniu Teatru Rawa z Katowic to z kolei propozycja dla najmłodszych widzów. Będzie to teatr lalkowy w połączeniu z japońską techniką kamishibai.

Na wodzisławskim gruncie nie zabraknie również rodzimego Classic Ballanga Teatr. Wystawione zostanie też przedstawienie w śląskim klimacie „Rajcula Warzy” Aliny Moś-Kerger (lada dzień, na PolakPotrafi.pl prowadzona będzie zbiórka środków na sfinansowanie przedstawienia).

Z wodzisławskiego spotkania ze sztuką teatralną skorzystać będzie mógł każdy. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny, bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Inicjatorem Wodzisławskiej Nocy Teatrów jest Stowarzyszenie Nasz Wodzisław.

publ. /k/
Fot. z arch. portalu gazetainformator.pl

Szczegóły

Data:
15 września 2018
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Wodzisław Śląski
Wodzisław Śląski, śląskie 44-300 Polska + Google Map

– reklama –