Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akcja Zima 2019 w Nędzy od 11 do 22 lutego

11 lutego 2019 - 22 lutego 2019

Darmowy – 55zł
akcja zima nedza

Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach z ceramiki, robotyki Lego, tworzenia witrażu, break dance, teatru cieni czy zajęciach wokalnych.

W czasie ferii zimowych, w dniach 11-22 lutego, Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza do udziału w Akcji Zima 2019. Zaplanowano m.in. zajęcia z ceramiki, robotyki Lego, tworzenia witrażu, break dance, teatr cieni, zajęcia wokalne, a także wycieczkę.

Witraż
Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają obraz witrażowy na szkle bezbarwnym przy użyciu taśmy ołowianej, kolorowych folii samoprzylepnych i farb do malowania na szkle.
Prowadzący: Joanna Kazubska

Teatr cieni
Podczas warsztatów uczestnicy uczą się animacji, czyli ożywiania lalek cieniowych na ekranie. Metodą improwizacji próbują tworzyć krótkie etiudy teatralne, w których dominuje ekspresja ruchu, wymyślanie najprzeróżniejszych dźwięków wykorzystujących własny głos, a to wszystko w krainie, gdzie panuje akcja i reakcja. Lalkami cieniowymi są, oprócz klasycznych kolorowych lalek witrażowych i lalek zmechanizowanych, przeróżne przedmioty i materiały codziennego użytku. Podczas działań teatralnych powstaną komediowe scenki, które w trakcie pokazu warsztatowego prezentowane będą rodzicom, krewnym i znajomym na zakończenie warsztatów.
Prowadzący: Jerzy Kaszuba jest pedagogiem, reżyserem teatru amatorskiego, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (pedagogika kulturalno–oświatowa), ukończył 2-letni kursu specjalistycznego z reżyserii teatru lalek w Kielcach, dwuletnie warsztaty z zakresu teatru młodzieżowego i dziecięcego Centralnego Ośrodka Metodyki Upowszechniania Kultury w Warszawie, jest absolwentem Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach; wielokrotnym uczestnikiem Międzynarodowych Warsztatów Wychowania przez Sztukę INSEA i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Bielefeld w Niemczech; uczestniczył w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych Sztuka Ulicy we Włoszech; był wielokrotnym uczestnikiem i wykładowcą podczas Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w Czechach, Danii i Ukrainie. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach aktorskich w Instytucie J.Grotowskiego we Wrocławiu. Prowadził wiele amatorskich grup teatralnych m.in. w Turku, Szadku, Złoczewie, Warcie i Sieradzu, zdobywając z nimi wiele nagród na przeglądach i festiwalach wojewódzkich i ogólnopolskich. W roku 2000 jego Teatr Cieni Cieniowaci z Warty prezentował spektakl pt. „Potyczki o rękę księżniczki” na XIX Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Prowadził warsztaty i obozy teatralne dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako juror ocenia występy recytatorów i grup teatralnych na konkursach i przeglądach teatralnych na terenie całej Polski. Przez okres 6 lat pracował jako nauczyciel wiedzy o teatrze w Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu, gdzie nauczał w klasie aktywności twórczej. Wśród jego wychowanków są aktorzy teatralni i filmowi oraz redaktorzy radiowi i telewizyjni.

Zajęcia plastyczno-ruchowe
Twórczość plastyczna oraz zajęcia ruchowe są ważnymi dla rozwoju dziecka formami aktywności. Samodzielna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, co stanowi podstawę do efektywnego, pełnego radości procesu uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Poprzez udział w zajęciach plastyczno–ruchowych aktywizuje się u dziecka twórcze myślenie oraz następuje rozwój motoryki dużej i małej.
Prowadzący: Anna Jegerska-Michalska, Renata Tomaszewska

Break dance
Prowadzący: Mateusz Siepetowski aka bboy Budzik, tancerz z 15-letnim doświadczeniem, mieszkający w Raciborzu. Nauczyciel tańca w Raciborskim Centrum Kultury, reprezentant ekipy Beat Killaz. Swoje umiejętności szlifował na wielu zawodach w kraju i zagranicą. Jego podejście pełne pasji i energii, które wkłada w warsztaty, to dawka pozytywnych wibracji dla każdego. Organizator zawodów tanecznych „Who is the killer?” w RCK.

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
11 lutego 2019
Koniec:
22 lutego 2019
Koszt:
Darmowy – 55zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Gminne Centrum Kultury w Nędzy
Telefon:
32 410 47 70
Email:
centrum.nedza@gmail.com
Strona internetowa:
http://kulturanedza.blogspot.com

Miejsce

Gminne Centrum Kultury w Nędzy
Strażacka 2
Nędza,śląskie47-440Polska
+ Google Map
Telefon:
32 410 47 70
Strona internetowa:
http://kulturanedza.blogspot.com

– reklama –