Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Andrzej Piaseczny kameralnie w Wodzisławskim Centrum Kultury 15 października

15 października 18:00

Andrzej Piaseczny

– Ten koncert będzie szczególny z uwagi na niemal intymną atmosferę koncertową. Największe przeboje Andrzeja Piasecznego będą brzmiały wyjątkowo w nowej oprawie, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe muzyczne przedsięwzięcie – zachęca Katarzyna Rokowska-Szyroki.

Andrzej Piaseczny i jego ulubione utwory zabrzmią jesienią ze sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury w zupełnie nowych aranżacjach. Wszystko za sprawą projektu „Kameralnie”, którego efekty będzie można wysłuchać 15 października o godz. 18:00. Bilety na koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny muzycznej są już w sprzedaży.

„Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka” – to tylko niektóre z wielkich przebojów Andrzeja Piasecznego, które pokochała publiczność. Pierwsze sukcesy wokalisty to początek lat dziewięćdziesiątych i występy w rockowym zespole Mafia. Największą popularność przyniosła artyście płyta nagrana z saksofonistą De Mono – Robertem Chojnackim. „Sax & Sex” sprzedał się w ogromnym nakładzie, a hity „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną. W 1998 r. artysta rozpoczął solową karierę. Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek” z singlowymi przebojami „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu „Złotopolscy” emitowanym przez kilkanaście lat na antenie „Dwójki”. Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych” nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim – ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar. Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce. Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród: Telekamery, Super Jedynek, Eska Music Awards i Bursztynowego Słowika. Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji. Spełnia się także w roli jurora w popularnym programie The Voice of Poland. W 2017 r. artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej.

– Ten koncert będzie szczególny z uwagi na niemal intymną atmosferę koncertową. Największe przeboje Andrzeja Piasecznego będą brzmiały wyjątkowo w nowej oprawie, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe muzyczne przedsięwzięcie. Fanów dobrego brzmienia nie może z nami tego dnia zabraknąć – informuje Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 129 zł dostępne na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Kasa WCK czynna na pół godziny przed seansem Kina Pegaz oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
15 października
Czas:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Wodzisławskie Centrum Kultury
Telefon:
32 455 48 55
Adres e-mail:
sekretariat@wck.wodzislaw.pl
Strona internetowa:
https://wck.wodzislaw-slaski.pl/

Miejsce

Wodzisławskie Centrum Kultury
ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Wodzisław Śląski, Śląskie 44-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 455 48 55

– reklama –