Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Benefis Wandy Bukowskiej w Wodzisławskim Centrum Kultury

19 czerwca 17:00

35zł

W czerwcu w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia.

Dnia 19 czerwca o godzinie 17:00 Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia pn. „Sła-Wa – Benefis Wandy Bukowskiej”.

Wydarzenie poświęcone będzie twórczości  pani Wandy Bukowskiej, będącej założycielką Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia.

Widzowie będą mieli okazje zobaczyć tańce ludowe ściśle związane z polskim folklorem oraz tańce narodowe i standardowe, bliskie sercu pani Bukowskiej, takie jak np. walc. Nie zabraknie wspomnień, anegdot oraz podziękowań.

Jak wspomina Dominika Brzoza-Piprek, instruktorka i choreografka ZPiT Vladislavia, benefis jest dla niej ogromnym wyzwaniem i przeżyciem. Jej współpraca z panią Bukowską rozpoczęła się 24 lata temu, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką. Zaszczytem jest stworzenie koncertu dla tak znakomitej osoby, będącej nauczycielem, mentorem, autorytetem i inspiracją.

Pani Wanda Bukowska niespełna 40 lat temu założyła w Wodzisławiu Śląskim zespół ludowy, który dał początek dla amatorskiego ruchu artystycznego.

Vladisalvia to nie tylko grupa taneczna, ale również duża rodzina. Zespół dał początek wielu przyjaźniom i miłościom. Każdy z tancerzy zostawił w nim cząstkę siebie, ma z nim wiele wspomnień i związanych z wjazdami na festiwale przygód. Vladislavia dała kilkaset koncertów i wychowała w miłości do kultury kilka pokoleń. Jest chlubą Wodzisławia Śląskiego i jego wizytówką. Wszystko to, dzięki ciężkiej pracy, miłości do kultury i folkloru i pasji pani Wandy Bukowskiej, która rozpoczęła działalność zespołu. O

Jak mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK, postać pani Wandy Bukowskiej od wielu lat kojarzona jest z kulturą Wodzisławia Śląskiego. Koncert poświęcony jej osobie będzie z pewnością doniosłym wydarzeniem pełnym wzruszeń i wspomnień.

Bilety na koncert w cenie 35 zł można zakupić na stronie

W przypadku wprowadzenia obostrzeń organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Benefis Wandy Bukowskiej

/oprac. d/

fot. Magdalena Szymańska, WCK

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Czas:
17:00
Koszt:
35zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Wodzisławskie Centrum Kultury
Telefon:
32 455 48 55
Email:
sekretariat@wck.wodzislaw.pl
Strona internetowa:
https://wck.wodzislaw-slaski.pl/

Miejsce

Wodzisławskie Centrum Kultury
ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Wodzisław Śląski, Śląskie 44-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 455 48 55

– reklama –