czwartek, 2 grudnia, 2021

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bezpłatne badania mammograficzne w Raciborzu 14 października

14 października 10:00 - 17:00

Bezpłatnie
mammografia racibórz

Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

14 października w godz. od 10:00 do 17:00 przy markecie Kaufland w Raciborzu, ul. Podwale 22, będą się odbywały badania w mobilnej pracowni mammograficznej. Mogą w nich uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badanie jest bezpłatne, finansowane przez NFZ i nie wymaga skierowania lekarskiego.

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Należy się o zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Zbliża się październik – Miesiąc Świadomości Raka Piersi, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. W Polsce od 2006 r. realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi skierowany do kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej. Dotychczasowe wyniki realizacji programu nie są satysfakcjonujące. Mimo że mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 r. z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34% uprawnionych pań.

Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
14 października
Godzina:
10:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Lux Med
Telefon:
58 666 24 44
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kaufland w Raciborzu
Podwale 22
Racibórz,śląskie47-400Poland
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze