czwartek, 2 grudnia, 2021

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF Puls: „Szarlatan” w kinie Przemko 21 pażdziernika

21 października 18:00

Bezpłatnie

„Szarlatan” w rezyserii Agnieszki Holland opowiada historię człowieka o nieprzeciętnym umyśle, który wykorzystał w próbie okiełznania natury.

21 października o godz. 18.00 w kinie Przemko w ramach DKF Puls wyświetlony zostanie film Agnieszki Holland pt. „Szarlatan”. Bilety w cenie 10 zł.

Czechosłowacki zielarz oraz uzdrowiciel Jan Mikolášek był człowiekiem wielu tajemnic, a jego dokonania powodowały w latach 30., 40. i 50. XX w. mnóstwo pozytywnych i negatywnych emocji. Ludzie różnych klas społecznych szukali u niego remediów na swe fizyczne i mentalne problemy, głęboko wierząc, iż Mikolášek będzie w stanie postawić trafną diagnozę, wpatrując się w kolor i konsystencję przynoszonych mu próbek moczu. Zielarz leczył wszystkich, i biednych, i bogatych, i obywateli Czechosłowacji, zarówno nazistowskich oficjeli, którzy jego ukochany kraj okupowali, jak i komunistycznych dygnitarzy nowej rzeczywistości zrodzonej po II wojnie światowej. Mikolášek stał się przez lata istnym celebrytą, ludowym bohaterem bardziej znanym od polityków i przedstawicieli świata rozrywki, ale w pewnym momencie musiał nastąpić komuś na odcisk. Film opowiada jego słodko-gorzką historię, rozpisaną na kilkadziesiąt lat, ukazując człowieka rozdartego między wykorzystywaniem swych umiejętności do pomagania ludziom a uleganiem żądzom, z którymi walczyć nie potrafił.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
21 października
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Kino Przemko
ul. Londzina 38
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 32 14

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze