Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Dni Raciborza 2019 na Zamku Piastowskim 14-16 czerwca

14 czerwca - 16 czerwca

| Darmowy – 5zł

Tegoroczne Dni Miasta będą obfitować w szereg atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą gwiazdą będzie zespół Kult, który wystąpi na Zamku Piastowskim 14 czerwca.

Tegoroczne Dni Raciborza potrwają dwa tygodnie. Zostaną rozpoczęte koncertem Wielkich Raciborzan, będącym również uczczeniem 30-lecia pracy artystycznej Andrzeja Rosoła. W pierwszy weekend czerwca na raciborskim rynku będzie miał miejsce Jarmark św. Marcelego, podczas którego będzie można zobaczyć ponownie spektakl „Po drugiej stronie lustra” z udziałem Skazy i tancerzy ze szkoły artystycznej w Hlucinie. Ponadto wystąpią artyści cyrkowi z Czech z widowiskiem „OnTheRoad” i kapela Lipka. 8 czerwca feerią barw zaleje nasze miasto Śląsk Kraina Wielu Kultur. Po raz drugi będzie miała miejsce również Raciborska Noc Świętojańska w Parku Roth.

Zasadnicza część obchodów święta miasta odbędzie się na Zamku Piastowskim w dniach 14 i 15 czerwca. W piątek wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rockowej, zespół Kult z charyzmatycznym Kazikiem Staszewskim. Przed nimi usłyszymy również rockową pochodzącą z Czeskiego Cieszyna kapelę Glayzy. W sobotę przed południem tradycyjnie Z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla wystartuje Pływadło, tym razem pod hasłem „Od 20 lat malujemy Odrą świat”. W tym samym czasie na Zamku Piastowskim odbędzie się Festiwal Przedsiębiorczości, podczas którego m.in. będzie można wyprodukować energorowerem sok, zasmakować lodów mistrza Polski czy skorzystać z symulatora wirtualnej rzeczywistości – skoczyć z deski i polecieć lotnią. Zaprezentują się też innowacyjne raciborskie przedsiębiorstwa oraz odbędą się targi pracy i edukacji.

W sobotę o 15:30 Miasto Racibórz zaprasza dzieci wraz rodzicami na animacje z Ciocią Klocią: rozgrywki sportowe, strzelanie z mega proc, balonowe cuda – zamykanie w bańce, łapanie rybek, rurowe konstrukcje, a po nich na wspaniałą muzyczną podróż po wierszach Brzechwy z Wesołą Ferajną Berniego, która przygotowała również konkursy tematyczne.

Po południu zagra znana wszystkim raciborzanom Orkiestra Dęta Plania prowadzona przez Władysława Mołdrzyka. O 18:30 wystąpi pochodzący z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego kabaret Jurki. Po nich porządną dawkę energii dostarczy nam jeden z najlepiej brzmiących coverowych bandów w Polsce Juicy Pop. Na zakończenie głównych obchodów organizatorzy zapraszają wszystkich na potańcówkę do późnych godzin nocnych z evergreenowym big-bandem Kurcbend.

W niedzielę w samo południe tradycyjnie nastąpi Intronizacja Króla Kurkowego w raciborskim Muzeum, a po południu miasto zaprasza na Zamek Piastowski na Święto Powiatu, w ramach którego zaprezentują się raciborskie gminy, a mocnym punktem programu będzie występ zespołu Krzikopa.

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
14 czerwca
Koniec:
16 czerwca
Koszt:
Darmowy – 5zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Miasto Racibórz
Telefon:
32 75 50 600
Email:
boi@um.raciborz.pl
Strona internetowa:
raciborz.pl

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –