Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

„Dziadek do orzechów” w RCK 18 listopada

18 listopada 2018 18:00

Royal Lviv Ballet w Raciborzu

18 listopada, w niedzielę, w Raciborskim Centrum Kultury wystąpią najlepsi artyści sztuki baletowej na świecie.

DZIADEK DO ORZECHÓW to wspaniałe widowisko sztuki baletowej w wykonaniu zespołu Royal Lviv Ballet, które już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność na całym świecie. Sztuka powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten dzięki swojej fabule i cudownej oprawie muzycznej autorstwa Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy myślami do dzieciństwa, marzeń, magii.

Wspaniała choreografia, urzekająca scenografia, piękne kostiumy i magia świateł – to wszystko składa się na doskonały występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Zdaniem krytyków artyści baletu tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Spektaklu nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego i .

Podczas polskiego tournèe w listopadzie/grudniu 2018 r. – arcydzieło sztuki baletowej – „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet. Royal Lviv Ballet – zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski, Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Stalinski – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach
Czas trwania spektaklu – 2 godziny

Bilety do pobrania TUTAJ

oprac. /KaC/

Szczegóły

Data:
18 listopada 2018
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –