Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w RCK 6 kwietnia

6 kwietnia 17:00

| Darmowy
okr raciborz

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest jedną z najstarszych imprez amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza młodzież ponadgimnazjalną oraz dorosłych do wzięcia udziału w eliminacjach rejonowych (powiat głubczycki i raciborski) do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 6 kwietnia (sobota) o godz. 17:00 w sali kameralnej RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Karta zgłoszenia oraz regulamin do pobrania w RCK, ul. Chopina 21, pokój nr 209 (II piętro) lub na stronie www.rck.com.pl. Wypełnione karty należy nadsyłać na adres: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz, tel. 32 412 32 45 lub drogą elektroniczną: [email protected] Termin zgłoszenia upływa 4 kwietnia 2019 r.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest jedną z najstarszych imprez amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce. Konkurs odbywa się w formie turniejów: recytatorskiego, „wywiedzione” ze słowa, teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej. Dla wielu udział w imprezie może być pierwszym krokiem w karierze aktorskiej, spotkaniem z pięknem języka polskiego oraz możliwością poznania wielu ciekawych osób z całej Polski. W ciągu sześćdziesięciu trzech lat w imprezie organizowanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej liczba uczestników przekroczyła 3 miliony. Wielu wykonawców Konkursu to dziś znani aktorzy – m.in. Artur Barciś, Janusz Gajos, Krzysztof Materna, Marian Opania, Joanna Trzepiecińska i Artur Żmijewski.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Czas:
17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –