Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Rzuchowie 15 września

15 września 2018 16:00

Europejskie Dni Dziedzictwa Rzuchów

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im. H. Himmla organizuje w Pałacu w Rzuchowie piknik z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, której celem jest promocja zabytków. Głównym zadaniem EDD jest edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Europejskie Dni Dziedzictwa będą okazją do zwiedzenia pałacu i zobaczenia efektów prac konserwatorskich. Pałac w Rzuchowie wybudowany został w 1888 r. przez ówczesnego właściciela wsi Heinricha Himmla. Po 1945 r. pałac został wyremontowany na potrzeby domu dziecka, który funkcjonował tam do połowy lat 90-tych XX w. Obecny właściciel rozpoczął prace renowacyjne i przekazał obiekt pod zarząd Fundacji na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im. H. Himmla. Prace konserwatorskie przyniosły dwa ciekawe odkrycia, skuty napis oraz podpis budowniczego lub wykonawcy ozdobnych detali architektonicznych.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego oraz Wójta Gminy Kornowac Grzegorza Niestrój. Podczas imprezy będzie również możliwość zobaczenia prac nadesłanych na konkurs plastyczny przez dzieci z Gminy Kornowac oraz wręczenie nagród dla laureatów. Oprawę muzyczną zapewnią zespoły „Rzuchowianki” i „Łańce”.

Więcej informacji na stronie

oprac. /KaC/

Szczegóły

Data:
15 września 2018
Czas:
16:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

– reklama –