Ładowanie Wydarzenia

« All Events

Festiwal Rowerowy „Racibórz kocha rower” na placu Dominikańskim 23 czerwca

23 czerwca 10:00 - 21:00

| Darmowy

Bezpłatny serwis rowerowy, tor do pumptracka, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych atrakcji będzie czekać na gości raciborskiego festiwalu rowerowego pod nazwą „Racibórz kocha rower”.

23 czerwca w godzinach od 10:00 do 18:00 na placu Dominikańskim odbędzie się festiwal rowerowy „Racibórz kocha rower”.

Podczas imprezy przewidziane są następujące atrakcje:

– Miasteczko ruchu drogowego – gdzie małoletni kandydaci przygotują się do zdania egzaminu na kartę rowerową.  Jazda po miasteczku ma nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami.

– Bezpłatny serwis rowerowy – w serwisie rowerowym raciborzanie dokonają nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji. Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego.

– Tor Pumptrack – specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Odbędzie się również pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, oraz pokaz strzelecki z użyciem laserowego trenażera strzeleckiego.

W tym dniu na raciborskim rynku od godz. 16:00 również nie zabraknie atrakcji. Wystąpią mażoretki ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło, a także zespoły: Alge’Aters, The Goods, The October Leaves, Big Band Plania.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
23 czerwca
Czas:
10:00 - 21:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Plac Dominikański w Raciborzu
Plac Dominikański
Racibórz,47-400Polska
+ Google Map

– reklama –