Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Forma. Wystawa Liceum Plastycznego w raciborskiej bibliotece 6 czerwca

6 czerwca 16:00

| Darmowy
forma biblioteka raciborz

Na wystawie w Galerii Gawra będzie można zobaczyć prace uczniów Liceum Plastycznego w Raciborzu wykonane w pracowniach rysunku i rzeźby pod kierunkiem Justyny Reclik oraz fotografii artystycznej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Kolor, kształt, a może kompozycja? Koordynacja czy subordynacja elementów? Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza 6 czerwca o godz. 16:00 na wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego ZSO 1 „FORMA. Rysunek-fotografia-rzeźba”.

Forma jest jednym z najistotniejszych elementów w tworzeniu dzieł sztuki, zarówno malarskich, rzeźbiarskich, jak i architektonicznych. Obok treści to właśnie forma definiuje między innymi nasze postrzeganie dzieła sztuki i jego oddziaływanie. Na wystawie „FORMA” w raciborskiej Galerii Gawra będzie można zobaczyć prace uczniów Liceum Plastycznego w ZSO 1 w Raciborzu wykonane w pracowniach rysunku i rzeźby pod kierunkiem Justyny Reclik oraz fotografii artystycznej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Otwarcie wystawy poprzedzi wykład dr Katarzyny Kwiotek, która na przykładach dzieł z różnych epok prześledzi, jak zmieniał się język artystów na przestrzeni wieków.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
6 czerwca
Czas:
16:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz, Polska
+ Google Map

– reklama –