Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gala Jubileuszowa Zespołu Tanecznego Skaza 9-10 października

9 października 17:00 - 10 października 17:00

15zł

W programie tradycyjnie prezentacje poszczególnych grup tanecznych, pokazy mistrzów, ale także wiele jubileuszowych i wspominkowych niespodzianek.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na galę jubileuszową Zespołu Tanecznego Skaza, który w tym roku obchodzi 10 lat swojego istnienia. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9 i 10 października w sali widowiskowej RCK RDK o godz. 17:00. W programie tradycyjnie prezentacje poszczególnych grup tanecznych, pokazy mistrzów, ale także wiele jubileuszowych i wspominkowych niespodzianek. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/koncert/Gala-jubileuszowa-Zespolu-Tanecznego-SKAZA/Raciborz. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

Zespół Taneczny Skaza działa niezwykle prężnie pod kierownictwem założycielki i choreografki Manueli Krzykały, reprezentując Racibórz na najważniejszych turniejach i mistrzostwach nie tylko Polski, ale i świata. Drugim instruktorem jest Magdalena Mosek. W dodatkowych zajęciach akrobatycznych wspierają zespół: Joanna Sokołowska oraz Dariusz Moc. Wieloletnim instruktorem Skazy był Denis Chory, z którym zespół odnosił duże sukcesy, zwłaszcza w street dance.

Skaza składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 5. do 45. roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny i street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Od 2018 r. jest członkiem Międzynarodowej Federacji Tańca WADF, poszczególni jego członkowie Międzynarodowej Organizacji Tańca IDO. W mistrzostwach obu organizacji zarówno grupy, jak i poszczególni tancerze zdobyli miejsca na podium. Największym sukcesem jest wicemistrzostwo świata Agaty Kruszelnickiej w kategorii street dance. I choć zespół ma wyrobiona swoją markę oraz prestiż, to nie tylko zwycięstwa turniejowe są najważniejsze. To przede wszystkim zespół młodych ludzi i ich instruktorów, tworzących SKAZ-ową rodzinę, wieloletnie przyjaźnie, wyjazdy, emocje – po prostu sposób na życie.

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
9 października 17:00
Koniec:
10 października 17:00
Koszt:
15zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/571377273903595

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce wydarzenia

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –