Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Gmina z dobrą energią. Bezpłatne konsultacje w Raciborzu 18 września

18 września 2019 12:00

| Darmowy
Dym

Wszystkich zainteresowanych wymianą ogrzewania lub montażem fotowoltaiki raciborski Urząd Miasta zaprasza do bezpłatnego punktu konsultacyjnego.

18 września w godz. 12:00-17:00 w sali błękitnej Urzędu Miasta Racibórz (ul. Króla Stefana Batorego 6) odbędą się bezpłatne konsultacje w ramach kampanii „Gmina z dobrą energią!” Z pomocą specjalistów będzie można m.in. przeprowadzić analizę porównawczą różnych źródeł ogrzewania, zasięgnąć porady eksperta w kwestii ogrzewania, a także zapoznać się z informacjami na temat programu „Czyste powietrze”.

Subregion Zachodni Województwa Śląskiego to jeden z obszarów o największym zanieczyszczeniu powietrza nie tylko w całej Polsce, ale i w Europie (wg raportu Światowej Organizacji Zdrowia). Niestety, wnioski są mało optymistyczne – w dużej mierze trujemy się sami. Powszechne jest spalanie śmieci, używanie najgorszych paliw i niewłaściwa eksploatacja kotłów. Powodem są przede wszystkim długoletnie zaniedbania, niewłaściwe nawyki i brak wiedzy. Aby zmienić ten niekorzystny stan rzeczy, wszystkie samorządy Subregionu Zachodniego (25 gmin oraz 3 powiaty) podejmują wspólną kampanię na rzecz walki z niską emisją i poprawy jakości powietrza.

„Gmina z dobrą energią!” to modelowa kampania informacyjno-edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy na temat niskiej emisji (przyczyny, konsekwencje zdrowotne) oraz metod walki z nią – termomodernizacja, efektywne ogrzewanie budynków, odnawialne źródła energii.

Racibórz pod auspicjami Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego przyłączył się do programu, czego efektem jest realizacja także w naszej gminie projektu „Łączymy z energią – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego”.

Podczas Punktu Konsultacyjnego specjaliści będą również w stanie udzielić informacji osobom, które zakwalifikowały się do projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Działanie jest elementem projektu „Gmina z dobrą energią 2” realizowanego przez wszystkie gminy Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Szczegóły na stronie projektu oraz bezpośrednio pod nr telefonu: 732 888 349.

gmina z dobra energia

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
18 września 2019
Czas:
12:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Miasto Racibórz
Telefon:
32 75 50 600
Email:
boi@um.raciborz.pl
Strona internetowa:
raciborz.pl

Miejsce

Urząd Miasta Racibórz
Batorego 6
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 32 75 50 600
Strona internetowa:
www.raciborz.pl

– reklama –