Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

„Gwoli jakiejś tajemnicy” Teatru Tetraedr w DK Strzecha 27 stycznia

27 stycznia 2019 18:00

| 10zł

Teatr Tetraedr, laureat konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best OFF w 2018 r., zmierzy się z wymagającym przewodnikiem po świecie natury człowieka.

27 stycznia o godz. 18:00 w RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) odbędzie się spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” w wykonaniu Teatru Tetraedr. Wstęp: 10 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+.

Teatr Tetraedr, laureat konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best OFF w 2018 r., zmierzy się z wymagającym przewodnikiem (jakim jest W. Gombrowicz) po świecie natury człowieka – pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. W świecie „pachnącym wrzosem i miętą, a jednak dziwnie nieprzekonywującym”.

Aktorzy żonglują wokół sprzecznych uczuć – oczarowania i niezrozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności”. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek. Jest to opowieść „inicjacyjna”, o „przekroczeniu” dzieciństwa.

„Biedne dziecię, okropnie cierpieć będzie, gdy dojdzie do świadomości. Dokona się w nim wówczas coś w rodzaju wewnętrznego pogromu”.

Obsada:
Agnieszka Rajda – matka,
Paulina Szincel – dziewczyna,
Oliwia Urbanowska – Jadwisia,
Marcin Franaszek – ojciec, nauczyciel
Kuba Tabor – narrator,
Łukasz Czogalik – narrator,
Reżyseria – Grażyna Tabor.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
27 stycznia 2019
Czas:
18:00
Koszt:
10zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Dom Kultury Strzecha w Raciborzu
Londzina 38
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 32 14
Strona internetowa:
http://rck.com.pl

– reklama –