Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Herbatka Pana Radka – 100. rozlanie na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata 6 lutego

6 lutego 18:00

| 15zł
kinga rataj

W jubileuszowym programie znajdzie się koncert fado – Kinga Rataj, prelekcja podróżnicza o Albanii – Dawid Wacławczyk i podsumowanie stu herbatek ostatnich 10 lat.

6 lutego o godz. 18:00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata odbędzie się 100. spotkanie w ramach „Herbatki Pana Radka”. W jubileuszowym programie znajdzie się koncert fado – Kinga Rataj, prelekcja podróżnicza o Albanii – Dawid Wacławczyk i podsumowanie stu herbatek ostatnich 10 lat.

Bilety dostępne na Końcu Świata w cenie 15 zł.

Kinga Rataj często powtarza, że śpiew był w niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku. Jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat. Laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”, dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco. Nieprzerwanie od 2010 roku koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, m.in.: dwukrotnie Międzynarodowy Festiwal Ballady Europy w Niepołomicach, Festiwal „Etniczne Inspiracje” w Warszawie, X Festiwal Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Festiwal Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, Festiwal Art Park w Warszawie, I Festiwal Fado w Grudziądzu, Filharmonia Kaszubska oraz wiele miejsc, od klubów muzycznych po duże sale koncertowe.

Miarą sukcesu Kingi Rataj jest fakt, że coraz częściej powraca ze swoim koncertem w te same miejsca, jak choćby Ethno Jazz Festival we Wrocławiu, poznański Blue Note, Fado Cafe w Grudziądzu czy legendarna Muzyczna Owczarnia. Swoim zamiłowaniem do fado do podzieliła się również w 8. edycji programu „Must Be The Music”, gdzie wykonaniem „As Meninas Dos Meus Olhos” oczarowała zarówno jurorów, jak i publiczność.

W fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, ze brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 roku. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom fado na półwyspie iberyjskim. Artystka ze swoim koncertem została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status „wideo tygodnia” na Portal do Fado – jednym z najważniejszych portali fado w Portugalii.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
6 lutego
Czas:
18:00
Koszt:
15zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/221191475566118/

Organizator

Przystanek Kulturalny Koniec Świata w Raciborzu
Telefon:
32 419 04 24
Strona internetowa:
http://www.koniec-swiata.com

Miejsce

Przystanek Kulturalny Koniec Świata w Raciborzu
Karola Miarki 3A
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 419 04 24
Strona internetowa:
http://www.koniec-swiata.com

– reklama –