Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

I Festiwal Książki Naukowej w Raciborzu 4 kwietnia

4 kwietnia 09:30

| Darmowy
festiwal ksiazki naukowej raciborz

I Festiwal Książki Naukowej to spotkania autorskie, targi książki, warsztaty, szkolenia oraz wiele innych atrakcji, które czekają na wszystkich zainteresowanych.

4 kwietnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zaprasza do udziału w I Festiwalu Książki Naukowej.

I Festiwal Książki Naukowej to spotkania autorskie, targi książki, warsztaty, szkolenia oraz wiele innych atrakcji, które czekają na wszystkich zainteresowanych. Wydarzenie ma na celu promocję książki naukowej i konsolidację środowiska oraz zaprezentowanie publikacji najpopularniejszych wydawnictw dla szerokiego grona odbiorców miasta Raciborza i regionu.

Miejscem wydarzenia jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, gdzie odbędą się targi książki i szereg różnych spotkań. Wstęp na wszystkie spotkania i targi książki jest bezpłatny. Festiwal został objęty patronatem przez Michała Wosia – Członka Zarządu Województwa Śląskiego, Dariusza Polowego – Prezydenta Miasta Racibórz oraz Grzegorza Swobodę – Starostę Raciborskiego.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie festiwalraciborz.pl.

I Festiwal Książki Naukowej to znakomita okazja na porozmawianie z autorami publikacji naukowych, pisarzami i publicystami. Promujemy doświadczonych pisarzy, a także debiutantów naukowych. Autorzy zapoznają słuchaczy ze swoim warsztatem naukowym, publicystycznym, a także opowiedzą o swojej przygodzie z pisaniem. – Już dziś możemy zdradzić, że naszymi gośćmi będą wykładowcy PWSZ, podróżnicy, uznani naukowcy i badacze historii regionu – Śląska oraz Raciborza – mówią organizatorzy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na podróż z książką naukową, w którą zabiorą publiczność:
– dr Joanna Stojer-Polańska – wykładowca PWSZ w Raciborzu, specjalistka z zakresu kryminalistyki oraz zwalczania przestępczości; autorka wielu książek dla dzieci, przybliżająca najmłodszym tajniki pracy detektywa,
– Grzegorz Wawoczny – wykładowca PWSZ w Raciborzu, pasjonat historii, wydawca i dziennikarz; specjalizuje się w historii regionu, autor licznych publikacji z tej dziedziny
– Katarzyna Siwczyk – dziennikarka i autorka bloga oraz książki „Kobiety ze Śląska”; swoimi spostrzeżeniami – jaki jest wizerunek kobiet na Śląsku i ile ma wspólnego z rzeczywistością – podzieli się z gośćmi Festiwalu,
– Ewa Kassala – działaczka społeczna, dziennikarka i specjalistka autoprezentacji i kreowania wizerunku – to tylko kilka z wielu aktywności tej wszechstronnej pisarki; autorka książek „Jak być nowoczesną damą”, „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku” oraz serii biografii królowych świata starożytnego.

Podczas targów książki uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą zaproszonych wydawców. Zaproszeni wystawcy zaprezentują bogatą ofertę wydawniczą w atrakcyjnych cenach. Na Festiwalu nie zabraknie również oferty warsztatów oraz szkoleń. Warsztaty Let’s Play in English. Zabawa to Podstawa! i Szkoła z wizją i kompetencje przyszłości poprowadzą specjaliści z wydawnictwa Oxford University Press. Warsztaty literackie połączone z promocją Almanachu Prowincjonalnego – półrocznika literacko-społecznego, wydawanego przez Raciborskie Centrum Kultury poprowadzi Marek Rapnicki.

Dla osób zainteresowanych książką podróżniczą zostały przygotowane warsztaty „Jak napisać i wydać książkę podróżniczą”, które poprowadzi znany podróżnik Dominik Szmajda. Natomiast dla wszystkich zainteresowanych książką elektroniczną organizatorzy zaplanowali szkolenie z wirtualnej czytelni Ibuk Libra, które poprowadzi specjalista Wydawnictwa Naukowego PWN. W formie webinarium specjalista firmy EBSCO dokona prezentacji naukowych baz danych i opcji wyszukiwawczych w najnowocześniejszych źródłach informacji.

patronat medialny

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
4 kwietnia
Czas:
09:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Państwowa Wyższa Szkoław Zawodowa w Raciborzu
Telefon:
32 418 23 18
Email:
rektorat@pwszrac.pl
Strona internetowa:
https://www.pwsz.raciborz.edu.pl

Miejsce

Państwowa Wyższa Szkoław Zawodowa w Raciborzu
Słowackiego 55
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 418 23 18
Strona internetowa:
https://www.pwsz.raciborz.edu.pl

– reklama –