Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

IV Rafako Półmaraton Racibórz 26 sierpnia

26 sierpnia 2018 10:00

| Darmowy
polmaraton

Nowością w tym roku jest inna trasa i dwa rodzaje pakietów startowych. Dodano również kategorie biegowe. Wzorem poprzednich edycji odbędzie się również akcja charytatywna.

21 097,5 m – dokładnie tyle do pokonania będą mieli zawodnicy, którzy 26 sierpnia o godz. 10:00 wystartują w IV Rafako Półmaraton Racibórz. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz. Trasa prowadzi centralnymi ulicami Raciborza, jednak będzie biegła inaczej niż w poprzednich edycjach. Zawodnicy wystartują ze stadionu przy ul. Zamkowej, meta przy Aquaparku H2Ostróg, gdzie powstanie miasteczko biegowe.

Organizatorzy zmienili również klasyfikację. W kategorii open nagrody pieniężne przyznawane będą tylko za pierwsze trzy miejsca, nie za sześć, jak podczas poprzednich edycji. Dojdzie kategoria najszybszy Polak/Polka i tutaj też przewidywane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca na podium. Za zdobycie pierwszego miejsca w kat. open kobiet i mężczyzn (osobna punktacja) przewidziano czek o wartości 2 tys. zł. Za drugie miejsce 1,5 tys. zł, za trzecie 1 tys. zł. Takie same nagrody otrzymają najszybsi Polak i Polka. Po tysiąc złotych dla kobiet i mężczyzn przewidziano również za rekord trasy. Wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie, otrzymają medale i tak jak w ubiegłym roku będą miały szansę wygrać w losowaniu samochód – Toyotę Aygo 2018.

Wzorem poprzednich edycji przewidziano również cel charytatywny. W tym roku pomocy potrzebuje 10-letnia Natalia Kwiatkowska. Dziewczynka urodziła się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Ma zdiagnozowane również padaczkę i atetozę. Wymaga stałej rehabilitacji, potrzebny jest również kosztowny, specjalistyczny sprzęt. Na ten cel odbędzie się kwesta do puszek podczas półmaratonu. Wpłaty na Mini Półmaraton również zostaną przekazane na leczenie dziewczynki.

Organizatorami półmaratonu są Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym Rafako S.A.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
26 sierpnia 2018
Czas:
10:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 17
Email:
osir.raciborz@wp.pl
Strona internetowa:
http://osir-raciborz.pl

Miejsce

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu
ul. Zamkowa 4
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 37 17
Strona internetowa:
http://osir-raciborz.pl

– reklama –