Ładowanie Wydarzenia

« All Events

IX Festiwal Pozytywnych Wartości im. bł. Marii Luizy Merkert w Bieńkowicach 8 maja

8 maja 09:00

| Darmowy
festiwal pozytywnych wartosci bienkowice

Myśl główną Festiwalu stanowią słowa „Nyskiej Samarytanki”, bł. Marii Luizy Merkert:  „Nie traćmy odwagi i czyńmy wszystko, co w naszej mocy, a resztę uzupełni Bóg”.

8 maja o godz. 9:00 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach organizuje IX Festiwal Pozytywnych Wartości im. bł. Marii Luizy Merkert, któremu będzie towarzyszyło hasło „Nie traćmy odwagi i czyńmy wszystko, co w naszej mocy, a resztę uzupełni Bóg” (Bł. Matka Maria Luiza Merkert). Społeczność szkolna oraz organizatorzy gorąco zapraszają wszystkie dzieci i młodzież szkolną oraz osoby z niepełnosprawnościami (placówki opiekuńczo-wychowawcze) z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w konkursach i aktywnościach w ramach wydarzenia.

Festiwal Pozytywnych Wartości jako konkurs ogólnopolski został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły. Jednocześnie inicjatywa ta wpisana jest w obchody XII Metropolitalnego Święta Rodziny.

Myśl główną Festiwalu stanowią słowa „Nyskiej Samarytanki” bł. Marii Luizy Merkert, która poprzez swoje świadectwo życia oddanego w służbie osobom chorym i ubogim może być dla ludzi drogowskazem – cennym drogowskazem do wszystkich dróg, którymi chodzą dziś ludzie młodzi. Matka Maria Luiza pomimo przeciwności, z jakimi musiała zmierzyć się w swoim młodzieńczym życiu, miała odwagę zawalczyć o swoje marzenia i jednocześnie przyjąć zadanie, jakie postawił przed nią Bóg. Wspólnie z siostrą Matyldą po śmierci matki sprzedały skromny majątek i poświęciły się pomocy opuszczonym chorym i bezdomnym w Nysie. Zobowiązały się nieść pomoc potrzebującym bez względu na wyznanie, narodowość i płeć.

Różnorodna aktywność artystyczna prezentowaną w czasie gali IX FPW przez dzieci i młodzież ze szkół ogólnodostępnych i placówek oświatowych dla osób z niepełnosprawnością ma wyrażać najbardziej oczywiste i potrzebne wartości, potrzebne do budowania świata pełnego zaufania i pokoju między ludźmi. Prezentowane przez uczestników piosenki, tworzone rysunki oraz redagowane prace literackie oraz animowane warsztaty edukacyjno-artystyczne mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach, oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego.

Nieodzowną pozytywną wartością całego wydarzenia jest z pewnością szeroka integracja osób z niepełnosprawnościami w środowisku szkolnym, które wspólnie ze swoimi wychowawcami będą współtworzyć poprzez różnorodne warsztaty artystyczno-edukacyjne dla pełnosprawnych dzieci i młodzieży. Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość wyrażania się na szczeblu ogólnopolskim w kategoriach muzycznej, plastycznej i literackiej.

Wszelkie informacje związane z ogólnopolskimi konkursami i warsztatami IX FPW zawarte w regulaminie IX Festiwalu Pozytywnych Wartości lub na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach w zakładce „IX Festiwal Pozytywnych Wartości”.

Wszelkiego rodzaju zapytania należy kierować drogą mailową na adres: [email protected] i telefonicznie pod numerem: tel. 32 419 62 78, 695 371 855.

Organizatorzy szczególnie zapraszają rodziców i inne zainteresowane osoby dorosłe do oglądania gali koncertu festiwalowego oraz udziału w spotkaniach z gośćmi.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
8 maja
Czas:
09:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach
Telefon:
32 419 62 78
Email:
zsobienkowice@op.pl
Strona internetowa:
https://sites.google.com/site/pierwsza12345/

Miejsce

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach
Szkolna 1
Bieńkowice,śląskie47-451Polska
+ Google Map
Telefon:
324196278
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/zsobienkowice

– reklama –