Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

“Jezioro łabędzie” Royal Lviv Ballet w RCK

27 stycznia 2018 18:00

| 80zł – 95zł
jezioro_labedzie_rck

Spektakl zaprezentują artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej w kooperacji z Międzynarodowym Teatrem Baletu.

27 stycznia o godz. 18:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21 artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej w kooperacji z Międzynarodowym Teatrem Baletu – Royal Lviv Ballet przedstawią “Jezioro łabędzie”.

“Jezioro łabędzie” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

Bajkowa opowieść połączona z muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego – wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Wystąpi Royal Lviv Ballet – zespół złożony z najlepszych solistów, który zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk, solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

– Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej – zaprasza RCK.

Spektakl w dwóch aktach i czterech odsłonach. Czas trwania spektaklu: 2 godziny.

Bilety w cenie 95 zł i 80 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21 i na stronie https://www.kupbilecik.pl/impreza-21804-royal.lviv.ballet.raciborz.html.

Organizator: Morningstar Music Agency.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
27 stycznia 2018
Czas:
18:00
Koszt:
80zł – 95zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Morningstar Music Agency
Telefon:
537 970 618
Email:
mateusz.morningstars@gmail.com
Strona internetowa:
http://morningstarmusic.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –