Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

„Kobieta zmienną jest”. Nowa wystawa na Zamku Piastowskim

8 marca 2018 17:30

| Darmowy
kobieta zmienna jest

Na zamku będzie można oglądać prace uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Plastycznego oraz członków FOTON-u. Odbędzie się też projekcja miniatury filmowej pt. „Moda XX wieku” i pokaz mody w wykonaniu uczennic Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi.

8 marca o godz. 17:30 w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii portretowej pt. „Kobieta zmienną jest”. Na wystawie znajdą się prace uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Plastycznego w ZSO Nr 1 oraz członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON działającego przy Zakładzie Fotografii i Multimediów Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu.

„Postać kobieca jest marzeniem, nadzieją, pragnieniem…”, jak stwierdza w komentarzu do książki poświęconej historii sztuki Vittorio Sgarbi. Od zarania dziejów po czasy współczesne kobieta była i jest inspiracją, a zarazem tematem dzieł mistrzów wszelkich dyscyplin sztuki. Nie tylko jej uroda, czy wdzięk, ale szerokie spektrum różnorodnych cech sprawia, że wielu twórców próbuje uwiecznić wizerunek swojej muzy w formie rzeźb, malarskich portretów, czy fotografii. Temat ten próbowali zgłębić również uczniowie i studenci dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

Program wernisażu wzbogaci projekcja miniatury filmowej pt. „Moda XX wieku” w reżyserii uczennicy klasy III Liceum Plastycznego Zuzanny Walesiewicz oraz pokaz mody w wykonaniu uczennic Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Josepha von Eichendorffa (ZSO Nr 1) w Raciborzu.

Wystawę w dawnej siedzibie Piastów będzie można oglądać codziennie do końca marca. Od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00, a w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: [email protected]

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
8 marca 2018
Czas:
17:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Zamek Piastowski w Raciborzu
Telefon:
32 414 02 33
Email:
promocja@zamekpiastowski.pl
Strona internetowa:
zamekpiastowski.pl

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –