Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Koncert fado Kingi Rataj w DK Strzecha 3 października ODWOŁANY

3 października 18:00

| 30zł

Zakupione bilety można zwrócić taką drogą, jaką zostały zakupione, czyli on-line lub w kasach RCK w następnym tygodniu.

Koncert fado Kingi Rataj, który miał dobyć się 3 października o godz. 18:00 w RCK DK Strzecha, został odwołany z powodu choroby artystki. Zakupione bilety można zwrócić taką drogą, jaką zostały zakupione, czyli on-line lub w kasach RCK w następnym tygodniu.

Kinga Rataj – laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”, dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W tym samym roku zrodziła się fascynacja muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego. Zaowocowało to powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco.

– Nieprzerwanie od 2010 r. koncert ten zachwyca publiczność w całej Polsce, m.in.: dwukrotnie Międzynarodowy Festiwal Ballady Europy w Niepołomicach, Festiwal „Etniczne Inspiracje” w Warszawie, X Festiwal Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Festiwal Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, Festiwal Art Park w Warszawie, I Festiwal Fado w Grudziądzu, Filharmonia Kaszubska oraz wiele miejsc, od klubów muzycznych po duże sale koncertowe. Miarą sukcesu Kingi Rataj jest fakt, że coraz częściej powraca ze swoim koncertem w te same miejsca, jak choćby Ethno Jazz Festival we Wrocławiu, poznański Blue Note, Fado Cafe w Grudziądzu czy legendarna Muzyczna Owczarnia. Swoim zamiłowaniem do fado podzieliła się również w 8. edycji programu „Must Be The Music”, gdzie wykonaniem „As Meninas Dos Meus Olhos” oczarowała zarówno jurorów jak i publiczność – zachęcają organizatorzy.

– W fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, ze brana jest za rodowitą Portugalkę, czym wprawiła w zachwyt licznie zebraną portugalską publiczność podczas I Międzynarodowego Kongresu Luzytanistów Polskich w Krakowie we wrześniu 2013 r. Nie uszło to uwadze entuzjastom i miłośnikom fado na półwyspie iberyjskim. Artystka ze swoim koncertem została zaproszona na Festival Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, a fragment nagrania jednego z koncertów otrzymał status „wideo tygodnia” na Portal do Fado – jednym z najważniejszych portali Fado w Portugalii – zachęcają organizatorzy.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
3 października
Czas:
18:00
Koszt:
30zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

– reklama –