Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Gary Moore Tribute w Raciborskim Centrum Kultury 12 września

12 września 18:00

20zł – 30zł

Będzie rockowo i bluesowo. Nie zabraknie utworów „Still got the blues”, „Parisienne walkways” czy „After the war”.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na wrześniowy koncert Gary Moore Tribute, podczas którego wystąpi m.in. syn słynnego brytyjskiego gitarzysty i wokalisty Gary’ego Moore’a – Jack Moore. Będzie rockowo i bluesowo. Nie zabraknie utworów „Still got the blues”, „Parisienne walkways” czy „After the war”. Wydarzenie odbędzie się 12 września o godz. 18:00 na scenie widowiskowa RCK RDK. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/186016. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Iwona Węgrowska, Lora Szafran, Patrycja Kosiarkiewicz, Jacek Kawalec, Maciej Maleńczuk, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Obok Moore′a i Gorczycy pojawią się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy.

Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent.

Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu „Mam Talent”, gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
12 września
Czas:
18:00
Koszt:
20zł – 30zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/228809199006160/

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –