Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert gitarowy Ludwika Konopko w Raciborskim Centrum Kultury 29 sierpnia

29 sierpnia 18:00

Bezpłatnie

Muzyka gitarowa Ludwika Konopko łączy wiele stylów, w tym blues, jazz, flamenco, czy world music. W swoich kompozycjach i aranżacjach wykorzystuje często złożone układy instrumentalne.

29 sierpnia o godz. 18:00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejny koncert letni zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury. Tym razem będzie to muzyka gitarowa w wykonaniu gitarzysty, kompozytora i aranżera Ludwika Konopko. Wstęp wolny.

Ludwik Konopko pochodzi ze Lwowa, a od 1991 r. związany jest z Polską. Po raz pierwszy wystąpił na scenie jako gitarzysta w wieku 19 lat, kiedy zagrał w orkiestrze pod batutą kompozytora Virko Baleya w Filharmonii Lwowskiej. Od tego czasu nieprzerwanie koncertuje zarówno jako solista, jak i we współpracy z innymi muzykami. Pierwszy zespół muzyczny Tea Fan Club założył w 1989 r. we Lwowie wspólnie z Olehem Sukiem. Formacja z gatunku art-rock szybko zyskała sławę i przyciągnęła do współpracy takich znanych muzyków jak Oleksandr Ksenofontov czy Vlad DeBriansky. W 1990 r. zespół wystąpił w ramach młodzieżowego festiwalu kultury alternatywnej Vyvych. Grupa TFC do dzisiaj uważana jest za legendarny projekt muzyczny na Ukrainie.

W Polsce Ludwik Konopko założył w 1999 r. razem z Andrzejem Krośniakiem zespół o nazwie Cocotier, a w 2002 r. stworzył własną grupę Acoustic Travel Band. Oba zespoły koncertowały z dużym powodzeniem przez kilkanaście lat w całej Europie oraz brały udział w licznych festiwalach, między innymi w Ferrarze, Novarze, Olegio i Orte. Ich płyty, obejmujące w dużej części autorskie kompozycje Ludwika Konopki, rozeszły się w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. W 2005 r. Acoustic Travel Band wystąpił jako support przed koncertem światowej sławy gitarzysty Ala di Meoli na Festiwalu Non-Stop we Wrocławiu. Ludwik Konopko współpracował ściśle z katowickim kabaretem integracyjnym o charakterze teatralno-muzycznym Drzewo a Gada, z krakowską formacją Que Passa zaliczaną do czołowych polskich zespołów flamenco fusion. Odbył z nią wiele tras koncertowych i występował na licznych festiwalach, między innymi w Landshut, Rudolstadt czy w Lund.

Ludwik Konopko od 2012 r. jest częścią zespołu Pilar, z którym regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. W 2019 r. założył własny zespół ZOA Band i pozostaje jego liderem do dzisiaj. Zespół wykonuje jego autorskie kompozycje oraz aranżacje gitarowe innych utworów. Tworzą go doświadczeni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią radość ze wspólnego grania. Muzyka gitarowa Ludwika Konopko łączy wiele stylów, w tym blues, jazz, flamenco, czy world music. W swoich kompozycjach i aranżacjach wykorzystuje często złożone układy instrumentalne. Kreatywność i wrażliwość muzyczna, lekkość techniki gitarowej i swoboda improwizacji przysporzyły mu wielu fanów.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
29 sierpnia
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce wydarzenia

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –