Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert uczniów i absolwentów klasy organów w kościele pw. św. Jana Chrzciciela 26 września

26 września 18:00

Bezpłatnie

Młodzi adepci sztuki organowej zaprezentują utwory kompozytorów baroku, romantyzmu i współczesności, a nawet własne improwizacje.

26 września o godz. 18:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Morawskiej 1 odbędzie się kolejny koncert w ramach XXXIV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai. Tym razem wysłuchać będzie można uczniów i absolwentów klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej i Stanisława Pielczyka. Wstęp wolny.

Klasę organów w PSM I stopnia w Raciborzu Elżbieta Włosek-Żurawiecka prowadzi od 35 lat, najpierw współpracując, a potem przejmując ją po jej założycielu Henryku Klai. Na przestrzeni tych lat jej klasę ukończyła spora grupa absolwentów, którzy kontynuowali swą edukację muzyczną w PSM II stopnia w Rybniku i w innych miastach Polski. Wśród jej wychowanków są już absolwenci Akademii Muzycznych i innych uczelni muzycznych w kraju i zagranicą. Klasa organów przy PSM II stopnia w Rybniku obecnie liczy 11 osób. prowadzona jest przez Elżbietę Włosek-Żurawiecką i jej absolwenta Stanisława Pielczyka.

Uczniowie tej klasy organów zdobywają najwyższe laury w najważniejszych konkursach organowych w Polsce. Niejednokrotnie byli stypendystami Dyrektora CEA, Marszałka Województwa Śląskiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielu absolwentów klasy organów PSM w Rybniku kontynuuje swoją edukację artystyczną na Akademii Muzycznej, a niektórzy są już jej wykładowcami. Koncerty uczniów i absolwentów klasy organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu stały się już od 20 lat tradycją festiwalu. Młodzi adepci sztuki organowej prezentują na nich utwory kompozytorów baroku, romantyzmu i współczesności, a nawet własne improwizacje.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
26 września
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Adres e-mail:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce wydarzenia

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu
ul. Morawska 1
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 24 22
Strona internetowa:
www.parafiaostrog.pl

– reklama –