sobota, 22 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja „Roboty medyczne Robin Heart i sztuczne serce – szanse i zagrożenia” na Zamku Piastowskim 15 grudnia

15 grudnia 2018 15:00

Bezpłatnie
roboty medyczne

Prelekcję podczas konferencji w ramach akcji „Transplantacja – jestem na TAK” wygłosi prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, Dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

15 grudnia o godz. 15:00 Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” zaprasza do sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu na bezpłatną konferencję pt. „Roboty medyczne Robin Heart i sztuczne serce – szanse i zagrożenia”. Prelekcję wygłosi prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, Dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Konferencja odbędzie się w ramach akcji „Transplantacja – jestem na TAK”.

Program:
15:00 Przywitanie gości
15:05 Otwarcie konferencji
15:20 Prelekcja – prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, Dyrektor Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu

Zbigniew Nawrat jest fizykiem teoretykiem (ukończył Uniwersytet Śląski w 1984 r.), który całe swoje życie zawodowe związał z medycyną (doktorat na Śląskiej Akademii Medycznej w 1997 r.). Jest autorem pionierskich prac badawczych w dziedzinie sztucznych narządów, głównie protez serca: zastawek i pomp krwi. System wspomagania serca POLVAD został wdrożony klinicznie w 1993 r. Zbigniew Nawrat jest pomysłodawcą robota kardiochirurgicznego Robin Heart – pierwszego w Polsce i w Europie robota do przeprowadzania operacji serca. Jest także pionierem w zakresie stosowania symulacji komputerowych w procesie planowania zabiegów chirurgicznych. Jest pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie prowadzi jedyne w Polsce autorskie wykłady z przedmiotu „Sztuczne narządy” oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, gdzie kieruje stworzoną przez siebie Pracownią Biocybernetyki. Jest też dyrektorem Instytutu Protez Serca i dyrektorem naukowym Centrum Doskonałości Nowych Technologii na Rzecz Leczenia Chorób Serca „ProCordis”, należącego do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Utworzył pierwszy w Polsce zakład produkcji robotów Robin Heart Service. Jest członkiem Sekcji Biomechaniki PAN oraz organizatorem wielu konferencji i warsztatów, takich jak np. BioMedTech Silesia czy Roboty Medyczne. Jest autorem i współautorem około 200 publikacji i książek.

16:30 Dyskusja
17:00 Zakończenie

Całość zostanie przemigana w języku migowym przez Irenę Białuską.

Moderatorzy: Krystian Pilszak, Jerzy Wiśniewski. Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”. Współorganizatorzy: Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu, Miasto Racibórz, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2018
Godzina:
15:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Podaj Rękę
Telefon:
693155095
Adres e-mail:
niepelnosprawni-raciborz@o2.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze