Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Leszek Libera w raciborskiej bibliotece 20 listopada

20 listopada 2019 18:00

| Darmowy

Leszek Libera – pochodzący z Raciborza autor powieści „Utopek” i „Buks Molenda”, jednych z największych tegorocznych sensacji wydawniczych w Polsce – spotka się ze swoimi czytelnikami w bibliotece.

20 listopada o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z Leszkiem Liberą. Moderatorem będzie dr Janusz Nowak.

Leszek Libera – urodzony w Raciborzu, literaturoznawca, prozaik. Pracował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jest profesorem w Instytucie Filologii Polskiej w Zielonej Górze. Badacz Mickiewicza i Słowackiego, zajmuje się naukowo polskim romantyzmem i symbolizmem. Opublikował dwie powieści w języku niemieckim: „Buks Molenda” oraz „Utopek”, których polskie tłumaczenia ukazały się w 2019 roku w wydawnictwie Od Do. Mieszka w Essen.

Spotkanie poprowadzi dr Janusz Nowak – raciborzanin, krytyk literacki, folklorysta, poeta, dziennikarz i animator kultury. Doktor nauk humanistycznych, wieloletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, były wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

leszek libera biblioteka raciborz

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
20 listopada 2019
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz, Polska
+ Google Map

– reklama –