Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Marta Fox w raciborskiej bibliotece 21 kwietnia

21 kwietnia 18:00

| Darmowy

Podczas spotkania online Marta Fox opowie o swojej twórczości dla dorosłych.

Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie online z Martą Fox – poetką, pisarką i eseistką znaną zarówno ze swojej twórczości dla młodzieży, jak i skierowanej do dorosłych czytelników. Spotkanie odbędzie 21 kwietnia o godz. 18:00.

Dorobek pisarski urodzonej w Siemianowicach Śląskich autorki przekroczył już 40 publikacji. Jej twórczość była wielokrotnie doceniana, jest m.in. laureatką nagrody uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY, otrzymała odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej i Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Katowice.

Popularność wśród młodzieży zdobyła powieściami „Batoniki Always miękkie jak deszczówka” oraz historią nastoletniej ciąży bohaterki, którą opublikowała pod tytułem „Magda.doc”. W swoich powieściach nigdy nie stroni od trudnych tematów i problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie. Doświadczenie i inspirację do tworzonych fabuł czerpie z pracy pedagoga.

Podczas spotkania Marta Fox opowie o swojej twórczości dla dorosłych. W swojej ostatniej powieści „Ten pierwszy raz w Ornecie” opisuje historię kobiety z pozoru spełnionej, w której uporządkowane życie wkracza niespodziewanie dawna miłość. W zeszłym roku wydała tom opowiadań „Kobiety winne grzechu”, na stronach którego zabiera głos w sprawie przemocy w rodzinie i molestowaniu.

Link do spotkania: https://biblrac.clickmeeting.com/marta-fox-spotkanie-autorskie.

Organizatorem spotkania jest Filia nr 2 Ostróg.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
21 kwietnia
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

– reklama –