Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – kraina wielu kultur” 6-9 czerwca

6 czerwca 2019 - 9 czerwca 2019

| Darmowy
slask kraina wielu kultur 2019

Organizatorem imprezy jest od szesnastu lat Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło.

W dniach 6-9 czerwca będzie miał miejsce coroczny festiwal pod nazwą Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Śląsk – kraina wielu kultur”. W jego ramach zaplanowano występy w Kuźni Raciborskiej, Żorach i Czechach, a także w Raciborzu – II Raciborską Noc Świętojańską 7 czerwca o godz. 19:00 w Parku im. Miasta Roth i korowód z Placu Długosza na Zamek Piastowski 8 czerwca o godz. 15:00.

Organizatorem imprezy jest od szesnastu lat Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Pomysłodawcą, inicjatorem i dyrektorem festiwalu jest od początku Aldona Krupa-Gawron.

Ideą festiwalu jest pokazanie całej mozaiki kulturowej Śląska, na którym na przestrzeni wieków przyszło koegzystować m.in. kulturze polskiej, czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Kiedyś było to zarzewiem sporów, niesnasek, kulturowej izolacji. Festiwal promujący wszystkie te kultury na jednej scenie dał im możliwość wzajemnego poznania, przenikania się, wymiany doświadczeń i umiejętności. Co roku gośćmi specjalnymi są zespoły zagraniczne spoza tego kręgu kulturowego, co urozmaica i poszerza formułę tej międzynarodowej imprezy.

Wielokulturowość od początku istnieje także na płaszczyźnie rozmaitości prezentacji scenicznych obejmujących występy zespołów folklorystycznych, orkiestr dętych, tańca nowoczesnego, baletu, mażoretek, a nawet zespołu tanecznego na wózkach inwalidzkich. Zapewnia to ciekawy program dla różnych pokoleń, stąd od lat festiwalowi towarzyszy pełna widownia.

Jak co roku festiwal wzbogaca ofertę kulturalną obchodów Dni Raciborza.

slask kraina wielu kultur

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
6 czerwca 2019
Koniec:
9 czerwca 2019
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło
Telefon:
608 111 067
Email:
aldonaskzr@gmail.com
Strona internetowa:
http://skzr.pl

– reklama –