Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Gminy Krzyżanowice w Tworkowie 9 czerwca

9 czerwca 2019 15:00

| Darmowy
orkiestry krzyzanowice

W programie m.in. koncert orkiestr, przemarsz ulicami Tworkowa i występ Ślązaka Roku – Krzysztofy Zaremby.

9 czerwca Gmina Krzyżanowice już po raz siódmy będzie organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Gminy Krzyżanowice, który odbędzie się na placu festynowym w Centrum Kultury w Tworkowie przy ul. Zamkowej 48.

Gwiazdami festiwalu będą orkiestry dęte z Gdowa (woj. małopolskie), Kłomnic (leżących za Częstochową), Kaniowa i Jaworza (położonych w okolicach Bielska-Białej), a także z sąsiednich Czech: z Hradca nad Moravicí, Kopřivnic i Havířova. Dzięki tak znamienitym uczestnikom festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać licznych przebojów z gatunku muzyki filmowej np. utworu „Piraci z Karaibów”, muzyki rozrywkowej tj. przeboje wybitnego muzyka jakim był Zbigniew Wodecki, również miłośnicy czeskiej dechovki znajdą coś dla siebie. Wielbiciele tańca i mażoretek będą mogli obejrzeć występy Zespołu Tanecznego Uśmiech.

Koncert orkiestr w Tworkowie rozpocznie się o godz. 15:00, a ok. godz. 19:00 wystąpi gość specjalny – Ślązak Roku Krzysztof Zaremba ze swoim kabaretowym programem.

Nowością będzie przemarsz orkiestr ulicami Tworkowa z towarzyszeniem mażoretek. Początek wymarszu planowane jest na godz. 14:00 z Centrum Kultury w Tworkowie w kierunku ul. Krzyżanowskiej, dalej ulicą Główną i Dworcową oraz Zamkową.

Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez pracowników świetlic gminy Krzyżanowice, a także pozjeżdżać na dmuchanym zamku. Ponadto organizatorzy zapewniają świetną oprawę kulinarną: świeży kołacz, lody, grill, napoje itp., wszystko smaczne i przyrządzone z pasją.

– Wszystkich koneserów muzyki w wykonaniu orkiestr dętych zapraszamy już na godz. 10:00 do Domu Kultury K3 w czeskim Bohuminie, gdzie orkiestry zaprezentują się w konkursie ze specjalnie przygotowanym programem przed wybitnymi jurorami. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Zapraszamy niezależnie od pogody, będzie kolorowo, muzycznie i wesoło – zachęca Gmina Krzyżanowice.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2019
Czas:
15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Gmina Krzyżanowice
Telefon:
32 419 40 50
Email:
ug@krzyzanowice.pl
Strona internetowa:
http://www.krzyzanowice.pl

Miejsce

Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie
Zamkowa 48
Tworków, śląskie Polska
+ Google Map

– reklama –