Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Moje ceramiczne fascynacje. Wystawa prac Roberta Brody na Zamku Piastowskim

1 kwietnia

Prace eksponowane w dawnej siedzibie Piastów można podzielić na dwie części: naczynia inspirowane historią, repliki wczesnośredniowiecznych wykopalisk oraz elementy rzeźbiarskie.

„Moje ceramiczne fascynacje” – to tytuł nowej wystawy prac ceramicznych wykonanych przez Roberta Brodę, którą w kwietniu będzie można oglądać w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Robert Broda – rocznik 1969, z wykształcenia pedagog, nauczyciel, z zawodu wychowawca, od 15 lat związany z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Jaworzu. Człowiek wielu pasji – przewodnik beskidzki, instruktor wspinaczki, kajakarstwa, survivalu czy łucznictwa. Autor wystawy swą przygodę z ceramiką rozpoczynał przed sześcioma laty w 2015 roku, pod okiem Piotra Skiby – garncarza sod Lublina, autora książki „Garncarstwo. Sztuka pięciu żywiołów”. Początkowo jego zainteresowania oscylowały wyłącznie wokół koła garncarskiego i naczyń o charakterze czysto utylitarnym z czasem zaczęły ewoluować.

Prace eksponowane w dawnej siedzibie Piastów można podzielić na dwie części. Pierwsza to naczynia – inspirowane w mniejszym lub większym stopniu historią, repliki wczesnośredniowiecznych wykopalisk. Prace te mają odniesienie do aktywnej działalności w Stowarzyszeniu Drengowie znad Górnej Odry. Część druga ma charakter bardziej swobodny, zarówno w formie – elementy rzeźbiarskie, ażury jak i kolorystyce czy technice wypału.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
1 kwietnia
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Zamek Piastowski w Raciborzu
Telefon:
32 414 02 33
Email:
promocja@zamekpiastowski.pl
Strona internetowa:
zamekpiastowski.pl

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –