Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie. Koncert 4ever w Arboretum Bramy Morawskiej 16 maja

16 maja 16:00

Darmowy
skrzypce

Wystąpi kwartet smyczkowy 4ever w składzie: Paulina Świerczek – altówka, Wiktoria Linek – skrzypce, Marta Linek – skrzypce i Dominik Kilian – wiolonczela.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy koncert plenerowy w tym sezonie pt. „Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie”, który odbędzie się w niedzielę 16 maja o godz. 16:00 w Arboretum Bramy Morawskiej. Wystąpi kwartet smyczkowy 4ever w składzie: Paulina Świerczek – altówka, Wiktoria Linek – skrzypce, Marta Linek – skrzypce i Dominik Kilian – wiolonczela. Zaprezentowane zostaną utwory z repertuaru A. Piazzoli, F. Sinatry, L. Armstronga, Abby, ale również motywy przewodnie z filmów Disneya: „Pocahontas” czy „Król Lew”.

Wstęp wolny, ograniczona liczba miejsc siedzących.

Wszyscy członkowie zespołu 4ever kilkukrotnie brali udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „Orchestra Sinfonia Giovanile Internazionale dell’AMT” we Włoszech, koncertując w takich miastach jak: San Vito Chietino, Pescara, czy Francavill al Mare. Wraz z orkiestrą symfoniczną PSM II stopnia w Rybniku koncertowali również na Ukrainie czy w Niemczech, mieli również okazję zagrać w siedzibie NOSPR w Katowicach w ramach projektu “Tauron Zielona Wyspa Śląsk”. W składzie kwartetu smyczkowego wystąpili m.in. w Czechach, czy w Austrii.

Paulina, Wiktoria i Marta poznały się w raciborskiej szkole muzycznej. Wszystkie zaczęły swoją przygodę w klasie skrzypiec w wieku 7 latm gdzie zaczęła się ich przyjaźń, a z czasem powstało trio smyczkowe Appassionato. Za sobą mają już pierwsze próby kompozycji i występ w programie telewizyjnym Polsatu „Super Dzieciak”, w którym doszły do półfinału. Swój warsztat doskonaliły w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Raciborzu, a następnie w Szkole Muzycznej II stopnia im. Szafranków w Rybniku, którą w 2020 r. ukończyły z wyróżnieniem. Od października 2020r. podjęły studia na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz we Wrocławiu. Każda z dziewczyn ma na swoim koncie również wiele osobistych sukcesów w grze solowej.

Dominik Kilijan – rozpoczął naukę gry na wiolonczeli w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu. W 2012 r. poznał Martę, Wiktorię i Paulinę, a rok później zaczęli grać we wspólnym zespole na różnych uroczystościach w okolicach Raciborza. W 2015 r. ukończył z wyróżnieniem pierwszy stopień i kontynuował rozwój w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Rybniku. Został koncertmistrzem sekcji wiolonczel szkolnej orkiestry, z którą grał pod batutą wielu szanowanych dyrygentów. Brał udział także w międzynarodowej orkiestrze Orchestra Sinfonica Giovanile Europea w Tollo we Włoszech. W 2020 r. ukończył z wyróżnieniem naukę w rybnickiej szkole muzycznej i obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Marcina Misiaka.

W repertuarze m.in.: „Stand by me” Ben E. King, Scott Joplin „The Entertainer”, „Moon River”, „Dancing Queen” ABBA, „Gimmie gimmie” ABBA, “Can You feel the love tonight” – „Król Lew”, “Kolorowy wiatr” – „Pocahontas”, „Libertango” A. Piazzola, „What a wonderful world” Louis Armstrong, „The book of love” Peter Gabriel, „Married Life” Michael Giacchino, „Fly me to the Moon”.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
16 maja
Czas:
16:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu
Markowicka 17
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 44 05
Strona internetowa:
http://www.arboretum-raciborz.com.pl

– reklama –