Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

„Na tropie uprzedzeń”. Warsztaty na Zamku Piastowskim 21 marca

21 marca 17:00

| Darmowy
na tropie uprzedzen

Organizatorzy zapraszają nie tylko nauczycieli i młodzież, ale wszystkich, którym przeszkadza hejt, nienawiść i brak tolerancji zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w internecie.

21 marca o godz. 17:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie z Agatą Wierny i Justyną Wrzalik – autorkami wyjątkowego projektu, który z wielkim powodzeniem realizowany jest już w wielu szkołach. Agata Wierny i Justyna Wrzalik opracowały ciekawą grę, która nosi tytuł „Na tropie uprzedzeń”. Gra wpisuje się w nurt tzw. serious games, których celem jest nie tylko wspólna zabawa, ale także namysł nad swoimi pomysłami, poglądami, interakcjami z ludźmi.

Agata Wierny – mediatorka, psycholożka społeczna, trenerka. Absolwentka Akademii Trenerów, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Częstochowy ds. równych szans. Twierdzi, że mowa nienawiści pojawia się tam, gdzie pojawiają się konflikty, których nie potrafimy rozwiązać. Nie potrafimy na nią reagować. Zdaniem Agaty Wierny i Justyny Wrzalik powinniśmy się uczyć języka porozumienia bez przemocy. Dlatego im wcześniej zaczniemy edukację naszych dzieci, tym w bezpieczniejszym świecie będziemy żyli.

– Nasze zaproszenie adresowane jest nie tylko do nauczycieli, młodzieży, ale do wszystkich, którym przeszkadza hejt, nienawiść i brak tolerancji zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w internecie. Podczas spotkania zastanowimy się nad następującymi pytaniami: jak pielęgnować w sobie postawy tolerancji i otwartości? Jak zachować czujność, nie ulegając stereotypom? Skąd się biorą stereotypy? Pomagają czy szkodzą? Czy istnieją osoby wolne od stereotypów? Jak rozpoznać stereotypy i radzić sobie z nimi? – zapowiadają organizatorzy.

Warsztaty będą polegać na udziale w grze „Na tropie uprzedzeń”, będzie też można zadawać pytania i brać udział w dyskusji. Inicjatorką, a zarazem gospodynią spotkania jest Gabriela Lenartowicz – Posłanka na Sejm RP.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
21 marca
Czas:
17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –