sobota, 22 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nabór do Studio Piosenki Artystycznej Atlantyda

20 września 2018 17:00 - 19:00

Zespół Atlantyda

Studio Piosenki Artystycznej Atlantyda poszukuje zdolnych wokalistów i instrumentalistów.

Czym zajmuje się ATLANTYDA
• Atlantydowicze są zainteresowani dobrą muzyką i chcą rozwijać swój warsztat wokalny i instrumentalny. W naszym repertuarze, w którym niewątpliwie jest piosenka poetycka, aktorska i autorska, zdarza się także literacka, kabaretowa, ballady, muzyka musicalowa czy standardy, inaczej mówiąc piosenka artystyczna. Atlantydowicze śpiewali i śpiewają nawet rock czy blues, a nawet piosenki obcojęzyczne, religijne ; śpiewają również wielogłosowo.
• Celem zajęć jest odpowiadanie młodzieży na ich potrzeby w zakresie
muzyki, ale i kształtowanie dobrego smaku muzycznego, poszukiwania twórcze w interpretacji piosenki i aranżacji, pobudzanie ich kreatywności, praca nad piosenką, jej interpretacją, ale i kształtowanie dobrego smaku muzycznego, poszukiwania twórcze w interpretacji piosenki i aranżacji.

Kolejna zmiana nazwy
• W 1996 roku w Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu powstał Klub Poezji Śpiewanej ATLANTYDA.
• W 2014 r. zmieniliśmy nazwę na Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej „ATLANTYDA”, gdyż ma to szerszy zakres działalności, a z drugiej strony piosenka aktorska często zdarzała się na spotkaniach i koncertach ATLANTYDY.
• Od 2015 r. roku ATLANTYDA wzbogaciła się o profesjonalnego, stałego akompaniatora. Był nim Tomasz Behra, a od roku 2016 akompaniatorem stałym jest Zbigniew Foryś.
• Nazwa z 2014 r. jednak w pełni nas jeszcze nie określała i dlatego też w 2018r. dokonaliśmy kolejnej zmiany nazwy na Studio Piosenki Artystycznej ATLANTYDA, gdyż poszerzyliśmy nasze spektrum działania i tworzenia.

Zespół Atlantyda

KONCERTY
• Od kilkunastu lat w Raciborzu odbywają się „Zaduszki Poetyckie” przygotowywane przez „ATLANTYDĘ”, Postatlantydowiczów” i zaproszonych gości. Do koncertu, w którym wspominamy zmarłych poetów czy wokalistów piosenki poetyckiej i aktorskiej często zapraszamy poznane na warsztatach wokalnych czy na koncertach śpiewające osoby.
• Innym naszym koncertem jest coroczny „Suplement do walentynek”, czyli koncert piosenek o miłości. W kościołach czy w Raciborskim Centrum Kultury w okresie kolędowym odbywa się nasz „Koncert kolęd”.
Inną formą naszych koncertów są recitale i inne

Atlantydowicze zajmują wysokie miejsca w wojewódzkich i ogólnopolskich Festiwalach i Przeglądach Piosenki Poetyckiej i Artystycznej. Instruktorką ATLANTYDY jest od założenia Irena Hlubek, a od dwóch lat stałym akompaniatorem i aranżerem- Zbigniew Foryś.

Spotkanie organizacyjne połączone z naborem już 20 września (czwartek) w godz. 17.00 – 19.30 w RCK RDK przy ul.Chopina 21, sala 105. Więcej informacji TUTAJ

oprac. /KaC/

Szczegóły

Data:
20 września 2018
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze