Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Nadchodzące wydarzenia w Raciborskim Centrum Kultury

29 listopada 2018 - 19 stycznia 2019

Wydarzenia Raciborskie centrum kultury

W najbliższym czasie Raciborskie Centrum Kultury organizuje wydarzenia, które z pewnością przyciągną szerokie grono odbiorców. Między innymi będzie to koncert Ireny Santor, Cracow Royal Singers, spektakl Kłamstwo czy Gala Sylwestrowa.

29 listopada
godz. 19.00, RCK DK STRZECHA ul. Londzina 38
Koncert Cracow Royal Singers w programie Gentelmans
Znany festiwalowej publiczności zespół CRACOW ROYAL SINGERS tym razem zmierzy się z programem niezwykle rozległym stylistycznie, obejmującym bowiem blisko 500 lat tradycji historii i literatury muzyki, od utworów z epoki renesansu, aż do kompozycji nam współczesnych. Wszystko w najlepszym, nienagannym męskim wydaniu!
Bilety w cenie: 20 zł do nabycia w kasach RCK

2 grudnia
godz.18.00, RCK RDK ul. Chopina 21
PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA – spektakl taneczny
Od 1 października 2018r. Raciborskie Centrum Kultury ze Szkołą Artystyczną z Hlucina (Czechy) rozpoczęły realizację projektu PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP. W ramach projektu dwukrotnie odbędą się trzydniowe warsztaty taneczno – akrobatyczne, które zakończą się nowatorskim wspólnym spektaklem tanecznym pt.: ,,Po drugiej stronie lustra”, na które zapraszamy.
Darmowe wejściówki na spektakl do odbioru w RCI (pod arkadami ul. Długa 2).

7 grudnia
godz. 18.00, RCK RDK ul. Chopina 21
Koncert IRENY SANTOR
Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami np.:”Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową.
Bilety w cenie 70,-  50,- . Honorowane są raciborskie karty: ,,Senior 60+” i ,,Rodzina +”

31 grudnia
godz. 22.00, RCK RDK ul. Chopina 21
Gala Sylwestrowa – PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC
Jak przywitać Nowy Rok? – Nie inaczej niż z Raciborskim Centrum Kultury! W tę wyjątkową noc wystąpi dla Państwa niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – Grażyna Brodzińska oraz okrzyknięty polskim Frankiem Sinatrą – Marcin Jajkiewicz. Towarzyszyć im będzie Jurajska Orkiestra Kameralna pod batutą Rafała Karczmarczyka. Sylwestrowe popisy taneczne zobaczymy w wykonaniu mistrzów parkietu Hanny i Michała Kolano. Wieczór wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej, musicalowej oraz piosenki ze światowego repertuaru. Zabrzmią między innymi: Tonight  z musicalu West Side Story, Aria ze śmiechem, Moon River z filmu Śniadanie u Tiffaniego, rozrywkową wersję neapolitańskiego hitu O sole Mio, czyli It’s now or never, dynamiczne Libertango oraz przepiękny walc z filmu Noce i dni. Nie zabraknie także utworów w iście latynoskim klimacie takich jak Besame Mucho, La Bella Tangolita oraz Aquarela do Brasil. W przerwie koncertu zapraszamy na lampkę szampana.
Bilety w cenie: 140 zł. do 30 XI, 160 zł  od 1 XII – 30 XII, 180 zł  31 XII
Honorowane są raciborskie karty: „Senior 60+” i ,,Rodzina +”

19 stycznia
godz. 19.00, RCK RDK ul. Chopina 21
KŁAMSTWO – spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata
Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku… Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Obsada: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Bilety w cenie 85 zł i 60 zł do nabycia w kasach RCK

Więcej informacji na stronie: rck.com.pl
i facebook.com

oprac. /kc/

Szczegóły

Start:
29 listopada 2018
Koniec:
19 stycznia
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –