Ładowanie Wydarzenia

« All Events

Noc Świętojańska w Kuźni Raciborskiej 22 czerwca

22 czerwca 18:00

| Darmowy
noc swietojanska kuznia raciborska

Nie zabraknie tradycyjnego poszukiwania kwiatu paproci, kwitnącego w tę jedną noc w roku.

22 czerwca Stowarzyszenie Kuźnia Przyszłości oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na kuźniańską noc świętojańską.

Noc Świętojańska zorganizowana w ramach projektu „Noc świętojańska jako powrót do lokalnych tradycji” przez Stowarzyszenie Kuźnia Przyszłości będzie imprezą o charakterze integracyjnym, okazją do wspólnej zabawy, ale co najważniejsze będzie to wydarzenie, które przyczyni się do poznania własnych korzeni, dziedzictwa kulturowego, by ocalić od zapomnienia stare zwyczaje, pieśni i podania. Projekt jest współfinansowany z PROW 2014-2020.

Nocy Świętojańska: biel, kwiaty, zioła, wianki, ogień i woda. Imprezę rozpocznie się późnym popołudniem od animacji dla dzieci i to właśnie tu, jako jeden z głównych punktów, będą przygotowane stoiska warsztatowe z kwiatami, ziołami oraz wiankami.

Stowarzyszenie zorganizuje również konkursy i quiz wiedzy związany z obrzędowością, tradycją i lokalnymi zwyczajami związanymi z nocą świętojańską. Na scenie amfiteatru umiejscowionego na dolnej płycie Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej, nad zakolem rzeki Rudy, zabrzmi muzyka z nutą pieśni ludowych w wykonaniu wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, na finał zagra zespół Chwila Nieuwagi. Nie zabraknie również tradycyjnego poszukiwania kwiatu paproci, kwitnącego w tę jedną noc w roku.

Podczas imprezy nastąpi wręczenie dyplomów oraz podsumowanie warsztatów florystycznych. Finalnie imprezę zamknie barwny korowód kwiatowy, w towarzystwie zapalonych pochodni, zakończony rzucaniem wianków do rzeki Rudy przez dziewczyny ubrane w białe stroje. W tle dźwięki muzyki, wokół przyroda, zioła i kwiaty.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
22 czerwca
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej
Telefon:
32 419 14 07
Email:
sekretariat@kuzniakultury.pl
Strona internetowa:
http://www.kuzniakultury.pl

Miejsce

Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej
Rynek
Kuźnia Raciborska,śląskie47-420Polska
+ Google Map

– reklama –