Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Noites Brasileiras. Koncert muzyki brazylijskiej w Raciborskim Centrum Kultury 30 listopada

30 listopada 2019 19:00

| 30zł
rio de janeiro

W RCK wystąpi brazylijska wokalistka jazzowa Gabriela Kozyra-Lopes wraz ze swoim zespołem.

30 listopada o godz. 19:00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. „Brazylijskie noce – Noites Brasileiras” w wykonaniu brazylijskiej wokalistki jazzowej Gabrieli Kozyry-Lopes wraz ze swoim zespołem: Walter Lopes – gitara, Andrew Woolf – klarnet, Joseph Costi – fortepian, Andrés Ticino – perkusjonalia. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach RCK oraz na biletyna.pl/event/view/id/121707. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

Niezależny album „Noites Brasileiras”, wydany w lutym 2019 r., gromadzi 12 nigdy niepublikowanych wcześniej utworów w wykonaniu Gabrieli. Polska piosenkarka wybrała repertuar w pełnej miłości misji odkrywania ukrytych skarbów nowego brazylijskiego śpiewnika. Gabriela nie jest nowicjuszką. Pochodzi z rodziny polskich muzyków o tradycji głównie wokalnej. Od ponad 10 lat występuje na scenach europejskich festiwali jazzowych i klubów jazzowych w Londynie, gdzie mieszka. Ukończyła śpiew jazzowy w Królewskim Konserwatorium w Hadze i posiada tytuł magistra o specjalności muzyki brazylijskiej z konserwatorium Codarts w Rotterdamie.

W 2010 roku miała okazję zanurzyć się w rozległy świat muzyki brazylijskiej, kiedy mieszkała w Rio de Janeiro i studiowała sambę i choro w Escola Portatil de Música – gdzie poznała wielu muzyków i kompozytorów utworów z jej pierwszego albumu: Marcelo de Macedo Noronha, Miguel Rabello Bastos, João Camarero, Luis Barcelos, Eduardo Neves, João Sholl, Guinga, Anna Paes i autorów tekstów: Paulo César Pinheiro, Vidal Assis, Mauro Aguiar i Renata Macedo. Według znanej brazylijskiej piosenkarki Moniki Salmaso Gabriela prezentuje piękne i dojrzałe dzieło na albumie, który jest „brazylijską podróżą najwyższej jakości”, gdzie „wspaniałe piosenki nowych i ważnych kompozytorów [są] traktowane tak, jak powinny i śpiewane z precyzją i ogromną miłością”.

Album, nagrany między lipcem i sierpniem 2018 roku w Rio de Janeiro, liczy się z udziałem samych kompozytorów jako aranżerów i instrumentalistów. Wśród nich niezwykły gitarzysta i kompozytor Guinga gra na gitarze w walcu „Noites Brasileiras”, który nadał tytuł albumowi, a który skomponował 50 lat temu we współpracy z Paulo César Pinheiro. Guinga zaaranżował też i zaakompaniował Gabrieli w Bordado de Rancho Anny Paes i Vidala Assisa.

gabriela kozyra lopes rck raciborz

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
30 listopada 2019
Czas:
19:00
Koszt:
30zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2520747918249455/

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –