Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O Sri Lance z Kalą Dobosz w Krzanowicach 17 czerwca

17 czerwca 19:00

Bezpłatnie

Antropolożka Kala Dobosz, autorka książki “Niepamięć i niedziałanie – wojna i pojednanie w Sri Lance”, zaprezentuje zdjęcia i filmy zebrane podczas swojej wyprawy badawczej na tę wyspę.

17 czerwca o godz. 19:00 obok Izby Regionalnej w Krzanowicach odbędzie się spotkanie z Kalą Dobosz – antropolożką, która od dwunastu lat zajmuje się kulturą i ludnością Sri Lanki.

Nazwa Sri Lanka oznacza “świętą wyspę”. Państwo leży na wyspie Cejlon i jest miejscem nie tylko wielu Europejczyków i Europejek, którzy chcą wziąć ślub w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Jest to też miejsce, w którym splatają się ze sobą rozmaite zwyczaje i kultury, m.in. hinduistyczna, islamu, buddyjska czy chrześcijańska. Najwyższy szczyt to góra Śri Pada (Góra Adama), o której legenda głosi, że na jej szczycie pierwszy człowiek wziął swój pierwszy oddech, a motyle udają się tam, by umrzeć.

Wyspa stanowi też przestrzeń wielu konfliktów i nie tylko ze względu na kształt nazywana jest krwawą łzą Indii.

Te wszystkie konteksty przedstawi Kala Dobosz, autorka książki “Niepamięć i niedziałanie – wojna i pojednanie w Sri Lance”, prezentując przy tym szereg zdjęć i filmów zebranych podczas i w związku ze swoją wyprawą badawczą na tę wyspę.

Wstęp wolny.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
17 czerwca
Czas:
19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach
Telefon:
32 410 80 46
Adres e-mail:
dkborucin@tlen.pl
Strona internetowa:
http://www.mok-krzanowice.pl

Miejsce

Izba Regionalna w Krzanowicch
ul. Wojska Polskiego 18
Krzanowice, 47-470 Poland
+ Google Map

– reklama –