czwartek, 27 stycznia, 2022

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Pamiętam”. Spotkanie z Piotrem Stankiewiczem w raciborskiej bibliotece 25 listopada

25 listopada 2021 18:00

Bezpłatnie

„Pamiętam” to książka dla każdego, czyj PESEL zaczyna się od cyfry „8”. I nie tylko. Wspomnienia, lakoniczne i nietrwałe, tworzą świadectwo przeszłości, które – chociaż osobiste – uruchamia w czytelniku pokłady jego własnych wspomnień, skojarzeń i refleksji.

Piotr Stankiewicz, pisarz i filozof, autor „Pamiętam” – bardzo osobistej książki o życiu między „ejtisami” a latami zerowymi – będzie 25 listopada gościem raciborskiej biblioteki. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu, ul. Kasprowicza 12.

„Pamiętam, że w starej nokii bateria trzymała bardzo długo”. „Pamiętam” to książka dla każdego, czyj PESEL zaczyna się od cyfry „8”. I nie tylko! Wspomnienia, lakoniczne i nietrwałe, tworzą świadectwo przeszłości, które – chociaż osobiste – uruchamia w czytelniku pokłady jego własnych wspomnień, skojarzeń i refleksji.

Dr Piotr Stankiewicz (ur. 1983 r.) jest pisarzem i filozofem, twórcą i nauczycielem reformowanego stoicyzmu, autorem książek o stoickiej sztuce życia i o życiu w Polsce. Jego teksty i eseje pojawiają się regularnie na łamach „Kwartalnika Przekrój”, „Tygodnika Powszechnego” i na jego autorskim blogu. Jest autorem książki „21 polskich grzechów głównych” (wyd. 2018), słynnego eseju satyrycznego opisującego III Rzeczpospolitą w trzydziestoleciu jej istnienia. Pojęcia takie jak „tupolewizm” czy „autorasizm” weszły na stale do obiegu medialnego. Kontynuacją i rozwinięciem tej książki był zbiór esejów „My fajnopolacy” (wyd. 2019). Strona autorska: piotrstankiewicz.pl.

Piotr Stankiewicz jest również twórcą i nauczycielem stoicyzmu reformowanego: „Mówi się, że filozofia jest nieprzydatna w życiu. Jednak moje podejście i doświadczenie pracy z ludźmi pokazują coś dokładnie odwrotnego. Refleksja i samoświadomość, w których jest miejsce zarówno na „szkiełko i oko”, jak i na „czucie i wiarę”, są dzisiaj potrzebne każdemu z nas. To dzięki nim możemy trzymać kurs w tym porywającym wirze, jakim jest życie współczesne.”

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
25 listopada 2021
Godzina:
18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Adres e-mail:
biblrac@poczta.onet.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce wydarzenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here

- Reklama -

Polecane

- Reklama -

Najnowsze