Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Podróż na koniec świata z Robertem Maciągiem i biblioteką 7 października

7 października 18:00

Robert Maciag

Jest takie miejsce, gdzie ludzie wciąż wierzą w szczerość i dobre serce. Bez prądu, bieżącej wody i opieki… W ramach programu „Kultura w sieci” raciborska biblioteka zaprasza 7 października na wyprawę do Pamiru! Przewodnikiem będzie podróżnik, fotograf, laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic – Robert Maciąg.

Pamir jest czymś więcej niż tylko górzystym krajobrazem. Jest dowodem na to, że człowiek zawsze znajdzie sposób, by zamieszkać tam gdzie chce i tak-czy-owak będzie się zawsze starał przezwyciężyć naturę. Pamir to także dowód na to, że im bardziej nieprzyjazny krajobraz, tym bardziej przyjaźni ludzie. Ich jedynym łącznikiem ze światem jest stara, zniszczona droga nazywana dumnie Autostradą Pamirską, po której toczą się wielkie chińskie ciężarówki i rzesze turystów. W taksówkach, na motocyklach i rowerach.

Robert Maciąg – pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i dziennikarz. Wciąż, jedyny laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga m.in. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Podręcznik przygody rowerowej” czy „Tysiąc szklanek herbaty”.

Spotkanie odbędzie się 7 października o godz. 18.00 na platformie Clickmeeting: https://biblrac.clickmeeting.com/spotkanie-z-robertem-maciagiem/register.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Podróże

Szczegóły

Data:
7 października
Czas:
18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

– reklama –