Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przy książęcym stole – wystawa w ramach polsko-czeskiego projektu

11 września 2018 17:00 - 19:00

Racibórz: Przy książęcym stole - wystawa na Zamku Piastowskim

Wystawa prezentująca średniowieczną historię i kulturę kulinarną na dworach książęcych organizowana jest w ramach mikroprojektu pn. „Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu”.

Powiat raciborski w partnerstwie z Instytutem Dziedzictwa Narodowego – Oddział w Ostrawie i Uniwersytetem Śląskim w Opawie realizuje mikroprojekt pn.: „Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu”, w ramach którego zainaugurowana została nowa atrakcja turystyczna – wspólna wystawa prezentująca średniowieczną historię i kulturę kulinarną na dworach książęcych.

28 czerwca br. na zamku w Hradcu nad Morawicą odbył się wernisaż wystawy połączony z degustacją potraw przygotowanych według średniowiecznych receptur. Na wystawie prezentowane były repliki dworskiej oprawy i zastawy stołowej, eksponaty związane z kulturą kulinarną książąt opawsko-raciborskich.

Podobna wystawa instalowana jest na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Jej wernisaż odbędzie się 11 września, o godz. 17:00. Na wystawie, poza repliką stołową, prezentowane będą również m.in. repliki eksponatów wybranych ze zbiorów udostępnionych przez Muzeum w Raciborzu.

Wystawie w Raciborzu towarzyszyć będzie wydarzenie związane z degustacją potraw oraz promocją katalogu wystawy. Projekt „Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

publ. /k/

Szczegóły

Data:
11 września 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 414 02 33
Strona internetowa:
http://www.zamekpiastowski.pl

– reklama –