Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Recital Żanety Palicy w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy 26 października

26 października 2019 18:00

| Darmowy

W programie piosenki wykonane w filmie „Mowa Ptaków” w reż. X. Żuławskiego, utwory z autorskiej płyty „Zachłanności” Ryshia Lynx i przeboje piosenki literackiej i musicalowej.

26 października o godz. 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy (ul. Strażacka 2) odbędzie się recital Żanety Palicy zatytułowany „To jest to”. Akompaniuje Maks Mularczyk. W programie piosenki wykonane w filmie „Mowa Ptaków” w reż. X. Żuławskiego, utwory z autorskiej płyty „Zachłanności” Ryshia Lynx i przeboje piosenki literackiej i musicalowej. Wstęp bezpłatny.

Żaneta Palica to raciborzanka, która zagrała w filmie „Mowa Ptaków” Xawerego Żuławskiego (premiera 27 września 2019 r.). Podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film ten otrzymał Nagrodę Jury Młodych dla Najlepszego Filmu Konkursu Głównego.

Ukończyła Liceum Plastyczne w Opolu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, specjalność musical oraz Akademii Multi Art (AMA Film Academy) w Krakowie. Z zawodu oraz zamiłowania i pasji jest aktorką, wokalistką, malarką.

W latach 2008-2018 współpracowała z Raciborskim Centrum Kultury m.in. w ramach spotkań Klubu Poezji Śpiewanej Atlantyda pod kierunkiem Ireny Hlubek. Ponadto z Teatrem Ruchu Zapadnia, Teatrem A3, Gdyńskim Centrum Kultury, Teatrem Młodego Widza z Wolimierza, Teatrem Bez Rzędów, Teatrem MIST oraz z niezależnymi twórcami filmowymi. Jako Ryshia Lynx nagrała autorską płytę pt. „Zachłanności” oraz wystąpiła w dwóch teledyskach promujących płytę. Ryshia Lynx to zbieg okoliczności jej pseudonimu oraz gwiazdozbioru nieba północnego o podobnej nazwie.

Laureatka wielu konkursów wokalno-aktorskich m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezji Śpiewanej, Turnieju Poezji Śpiewanej Literacki Hyde Park, Jastrzębskie Śpiewania czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej Kwiaty na Kamieniach. W 2008 roku odbył się jej pierwszy recital zatytułowany norwidowskim „Dopokąd idę”, który został połączony z jej wernisażem. „W niebanalnej aranżacji i w ciekawym odważnym wykonaniu można było posłuchać tekstów Twardowskiego, Osieckiej, Stachury, Gombrowicza, czy właśnie Norwida”.

Interesuje się różnymi dziedzinami sztuki. Każdą traktuje jako bogate źródło inspiracji do wzbogacania narzędzi aktorskich, ale i stawania się bardziej świadomą osobą tj. muzyka, taniec, literatura, sztuki wizualne, joga. Za najważniejszą sztukę uważa sztukę uważności.

Maks Mularczyk to pianista, wokalista, kompozytor, na co dzień prawnik, uczestnik najnowszej edycji programu „Szansa na sukces”.

gck nedza zaneta palica

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
26 października 2019
Czas:
18:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Gminne Centrum Kultury w Nędzy
Telefon:
32 410 47 70
Email:
centrum.nedza@gmail.com
Strona internetowa:
http://kulturanedza.blogspot.com

Miejsce

Gminne Centrum Kultury w Nędzy
Strażacka 2
Nędza,śląskie47-440Polska
+ Google Map
Telefon:
32 410 47 70
Strona internetowa:
http://kulturanedza.blogspot.com

– reklama –