Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To event minęło.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w RCK

13 stycznia 13:00 - 19:00

dkms raciborz rejestracja dawcow szpiku

Organizatorzy zachęcają do rejestracji wszystkie chętne osoby, które jeszcze nie dołączyły do rejestru Fundacji DKMS bądź żadnej innej bazy potencjalnych dawców szpiku.

Po raz trzeci w ramach raciborskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. Dawcą szpiku może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważąca minimum 50 kg oraz bez dużej nadwagi.

Rejestracja jako potencjalny dawca szpiku polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego w formie rozmowy, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi (w tym numer PESEL)

Na podstawie pobranego wymazu określa się cechy zgodności antygenowej, które wraz z danymi dawcy przechowywane są w bazie potencjalnych Dawców. Jeśli okaże się, że pacjent, który potrzebuje przeszczepienia szpiku, ma taki sam kod genetyczny jak dawca znajdujący się bazie – dochodzi do przygotowania procedury pobrania szpiku kostnego lub komórek macierzystych od zarejestrowanego potencjalnego dawcy.

Akcję zaplanowano na 13 stycznia. Punkt rejestracji zostanie zlokalizowany w Raciborskim Centrum Kultury (ul. Chopina 21). Wolontariusze Fundacji DKMS będą czekać w godzinach: 13.00-19.00.

/oprac. kc/

Szczegóły

Data:
13 stycznia
Czas:
13:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz,Śląskie47-400Polska
+ Google Map

– reklama –