Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem w kościele NSPJ w Raciborzu 27-29 września

27 września 18:00 - 29 września 18:00

Adam Szustak OP to wędrowny kaznodzieja, vloger i autor książek. Prowadzi kanał na YouTube „Langusta na palmie”.

W dniach 27-29 września w kościele NSPJ w Raciborzu odbędzie się rekolekcje, które głosić będzie dominikanin o. Adam Szustak.

Adam Szustak to duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków. W 2014 r. stworzył kanał w serwisie YouTube o nazwie „Langusta na palmie”, w ramach którego głosi swoje rozważania w krótszych lub dłuższych seriach, także w formie vlogów. Na kanale można znaleźć również jego konferencje wydawane w formie audiobooków. W 2016 r. otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Grand Video Awards organizowanym przez magazyn Press w kategorii Najlepszy Vlog za odcinek „Słoń” z cyklu „Dobranocka”. Do najpopularniejszych jego książek należą: „Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie”, „Plaster miodu”, „#jeszcze5minutek” i „Wilki dwa. W obronie stada”.

– Jestem dominikaninem, czyli zakonnikiem należącym do Zakonu Kaznodziejów, który jest częścią Kościoła katolickiego. Wiekiem przekroczyłem już czterdziestkę i mam wrażenie, że wszystko, co najlepsze, dopiero przede mną. Do braci dominikanów dołączyłem dwadzieścia lat temu, a od kilku lat prowadzę życie wędrownego kaznodziei. W praktyce oznacza to, że choć jestem przypisany do klasztoru dominikanów w Łodzi, to moim domem jest każde miejsce, w którym się akurat znajduję, czyli średnio co trzy dni inny, kolejny i często zupełnie nowy kawałek świata – mówi o sobie Adam Szustak. – Każdego dnia staram się więc opowiadać Dobrą Nowinę, którą przyniósł Jezus Chrystus, co tak naprawdę oznacza, że próbuję gadać głównie o Nim, bo to właśnie On jest najlepszą wiadomością dla każdego człowieka. Głoszę zatem na wielotysięcznych stadionach, w kościołach i parafiach, w aulach uniwersyteckich i salach kinowych, jak również w prywatnych domach. Największą radość, poza głoszeniem Ewangelii, sprawia mi bycie z ludźmi i poznawanie ich – mówi Adam Szustak.

oprac. /kp/

Szczegóły

Start:
27 września 18:00
Koniec:
29 września 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu
Telefon:
32 415 31 20
Adres e-mail:
nspj@onet.pl
Strona internetowa:
http://www.nspjraciborz.pl/

Miejsce wydarzenia

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu
Warszawska 29
Racibórz,śląskie47-400Polska
+ Google Map
Telefon:
32 415 31 20
Strona internetowa:
www.nspjraciborz.pl

– reklama –