Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

RoCK-UP. The trAst, Pro-Creation i Indignity w Raciborskim Centrum Kultury 18 czerwca ODWOŁANY

18 czerwca 19:00

25zł – 35zł
muzyka rock

W RCK odbędzie się koncert trzech zespołów z Raciborza i okolic. Będzie rockowo, metalowo, a nawet death metalowo.

18 czerwca w sali widowiskowej RCK RDK ul. Chopina 21 w godz. 19:00-22:00 odbędzie się koncert trzech zespołów z Raciborza i okolic. Zaprezentują się: The trAst, Pro-Creation i Indignity. Zatem będzie rockowo, metalrockowo, a nawet death metalowo. Bilety w cenie: 35 zł – normalny, 25 zł – zniżkowy do 16 r.ż. do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/172092. Honorowane raciborskie karty Rodzina+ i Senior 60+.

Zespół The trAst założony został 15 sierpnia 2014 r. w Chorwacji na terenie Narodowego Parku Krka z wpisem do pamiątkowej księgi. W międzyczasie kapela przeszła szereg zmian w składzie, które miały wpływa na teraźniejszy kształt, brzmienie, jak również niesioną treść. Zespół gra szeroko pojętego rocka z zaszytym przekazem, choć w ostatnim czasie także nie brakuje utworów stricte rozrywkowych. Ich charaktery, styl ubierania się, wiek, doświadczenie, a nawet gusta muzyczne są tak zróżnicowane, jakby każdy z nich pochodził z innej galaktyki, co ma ogromny wpływ na ich twórczość. Wydali swój debiutancki album pod tytułem „Kwadrans”, opowiadający o życiu i doświadczeniach muzyków. Obecnie pracują nad nowymi singlami oraz produkcją wideoklipów. Postanowili także skomentować rzeczywistość 2020 r. kawałkiem pod tytułem „Reset dla MASS”. Następny krążek już na warsztacie. Aktualny skład: Adam „Bassman” Przysiężniuk – wokal, Paweł „Draga” Draga – gitara solowa, Radosław „Angus” Rychlik – gitara rytmiczna, Krzysztof „Kristof” Kampka – gitara basowa, Robert „Boobenek” Ploch – perkusja.

Rybnicki zespół Pro-Creation istnieje od 2000 r. Na swoim koncie ma dwie wydane płyty „Prosiak4life” oraz „Noli me tangere” oraz EPkę „sPROśny”. Jedną z najmocniejszych stron zespołu są bardzo energiczne koncerty, których zagrał dziesiątki na terenie całej Polski. Recenzenci piszą, że „muzyka zespołu stara się przekraczać różne granice, jej rdzeń zrobiony jest z metalu, ale znajdziemy na nim naleciałości zupełnie innych stylów od prog rocka po metalcore’a.” Skład: Fater – wokal, Adrian – bas, Dajs – gitara, Paszczak – gitara, Leon – perkusja.

Grupa Indignity powstała powstała w 2014 r. z inicjatywy Mirasa (gitara) i Tarkiego (bębny) jak twór opierający swoje inspiracje o takie zespoły jak Cytotoxin, Defeated Sanity, Cannibal Corpse, Disgorge, Suffocation itp. Na tej bazie chcieli stworzyć coś „świeżego”. Rok 2015 przyniósł ze sobą demo “Decrepitude”. Nagrania zyskały uznanie zarówno maniaków metalu, jak i prasy branżowej. W 2017 r. po serii koncertów promujących “Decrepitude” zespół wszedł do studia, by nagrać debiutancki album “Realm of Dissociation”. Muzyka Indignity bardziej niż poprzednio skierowała się w kierunku technicznego death metalu, nie rezygnując przy tym z elementów grindu i slamu. Zespół cały czas intensywnie koncertuje, odwiedzając kolejne kraje min. Niemcy, Czechy i Rosję. Rok 2020 przynosi kolejną mocną partię nowej muzyki w postaci splita „A Cold – Blooded Torture Chamber”.

fot. unsplash.com
oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
18 czerwca
Czas:
19:00
Koszt:
25zł – 35zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Raciborskie Centrum Kultury
Telefon:
32 415 31 72
Email:
rck@rck.com.pl
Strona internetowa:
rck.com.pl

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury
Racibórz, Śląskie 47-400 Polska
+ Google Map

– reklama –