Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Rokcy Babloa w Rydułtowskim Centrum Kultury 26 października

26 października 2018 19:00

| 20zł
Rocky Balboa w Rydułtowach Feniks

26 października o godz. 19:00 w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS wystawiony zostanie film „Rokcy Babloa”.

„Rokcy Babloa” to autorski spektakl Teatru Alatyr inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone’a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Jego historię dobrze obrazuje hasło widniejące na plakacie – Miał szansę jak jeden do miliona.
Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi – opowiadając własną, uniwersalną historię.

Spektakl prezentowany w ramach projektu „Teatr Polska” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Bilety: 20 zł
Rezerwacja miejsc: tel. 324577006
Bilety dostępne w kasie RCK i TUTAJ

BILETY ONLINE

oprac. /KaC/

Szczegóły

Data:
26 października 2018
Czas:
19:00
Koszt:
20zł
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Rydułtowskie Centrum Kultury FENIKS
ul. Strzelców Bytomskich 9a
Rydułtowy, Śląskie 44-280 Polska
+ Google Map

– reklama –