Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinny konkurs wiedzy „Ania z Zielonego Wzgórza” w raciborskiej bibliotece 4 kwietnia

4 kwietnia 10:00

| Darmowy

Chcąc przypomnieć losy Ani, raciborska zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy.

Rudowłosa, piegowata i gadatliwa. Ania z Zielonego Wzgórza to z pewnością postać kultowa, a z książkami Lucy Maud Montgomery dorastały kolejne pokolenia. Chcąc przypomnieć losy Ani, raciborska zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy.

Choć trudno w to uwierzyć, rudowłosa Ania znana jest czytelnikom od ponad 110 lat! Jak to z tak popularnymi postaciami bywa, pojawiła się ona także na ekranach i na teatralnych scenach. Teraz powraca do raciborskiej biblioteki w ramach konkursu „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty?”.

Uczestnikiem konkursu może być drużyna rodzinna dwu- lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Konkurs odbędzie się 4 kwietnia o godz. 10:00 w Eurece przy ul. Kasprowicza 12. Pytania będą przygotowane na podstawie „Ani z Zielonego Wzgórza” w tłumaczeniu Agnieszki Kuc (Wydawnictwo Literackie).

Regulamin i formularz zgłoszenia dostępne na stronie biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2150-rodzinny-konkurs-wiedzy—-ania-z-zielonego-wzgorza—–lucy-maud-montgomery.html

Raciborska biblioteka przypomina także wszystkim Potteromaniakom o konkursach plastycznym i wiedzy. Na ten pierwszy prace (ilustracje, kukiełki, pacynki i prace komputerowe tematycznie związane z bohaterami serii „Harry Potter”) można składać do 29 lutego. Konkurs wiedzy z kolei odbędzie się 24 marca. Pytania obejmą wszystkie siedem tomów cyklu: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca.

oprac. /kp/

Szczegóły

Data:
4 kwietnia
Czas:
10:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Telefon:
32 415 37 24
Email:
biblrac@poczta.onet.pl
Strona internetowa:
http://www.biblrac.pl

Miejsce

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Kasprowicza 12
Racibórz,Polska
+ Google Map

– reklama –